КИНЕСКИ САТ ОТКРИВА: Сами сазнајте који ОРГАН вам НЕ РАДИ како треба - само пратите ОВУ САТНИЦУ
Кинези су одувек били испред свих.
Када одете на преглед, прво што вас лекар пита јесте у које доба дана се појављују сметње у телу. Никада нисте размишљали зашто, али одговор је прилично јасан. По томе се може сазнати у ком делу тела је заправо здравствени проблем.
Кинески биолошки сат показује интервале по којима енергија циркулише кроз делове нашег тела, а свака два сата у дану, најјача је у одређеном делу. Тада су функције тог дела тела најбоље и ако постоји неки проблем, симптоми ће у том периоду бити најизраженији.
Лекар кинеске медицине пацијента ће најпре питати у које доба дана се појављују симптоми неке болести или поремећаја у телу. По томе ће знати у којем делу тела је проблем, односно енергија циркулише отежано или где је превише енергије, што, такође, није добро.
Није лоше пратити биолошки сат и записивати у које доба дана се појављују тегобе, на пример умор, болови и остало. Такође, добро је забележити и време у којем имате највише енергије и када се будите током ноћи, и то указује на проблем са одређеним делом тела.
Време максималне функције (12 сати након тога функција је најмања):
- 5 до 7 сати – дебело црево
- 7 до 9 сати – желудац
- 11 до 13 сати – срце
- 13 до 15 сати – танко црево
- 15 до 17 сати – мокраћни мехур
- 17 до 19 сати – бубрези
- 19 до 21 сат – срчани омотач
- 21 до 23 сата- троструки грејач (терморегулација)
- 23-1 сат – жучна кеса
- 1 до 3 сата – јетра
- 3 до 5 сати – плућа
Када је један орган је на свом врхунцу енергије, онај на супротној страни биолошког сата (12 сати разлике) налази се на најнижем енергетској нивоу.
На пример, између 01:03 сата јетра достигне свој врхунац, а танко црево је на најнижем нивоу енергије. Зато, ако једемо касно у ноћи, храна се не апсорбује добро у танком цреву.
Значи, треба избегавати неке активности у време кад је енергија органа укљученог у ту активност најнижа.