Чишћење лица је јако битно за вашу кожу - Спречава настанак БУБУЉИЦА, али то није све
Најважнији корак приликом чишћења лица јесте да изаберете право средство за чишћење лица
Неке ствари сви мислимо да знамо да радимо, јер то радимо сваки дан – као што је чишћење лица. А јесте ли сигурни да знате како се правилно чисти лице?
РЕШЕЊЕ ЗА МАСНУ КОСУ: Тиктокерка открила, докторка одобрила - јефтин препарат подиже корен и скида наслаге
Овај третман лица је НАЈЈЕФТИНИЈИ, а СМАЊУЈЕ ЦРВЕНИЛО И УКЛАЊА МИТИСЕРЕ! Све што вам је потребно већ имате код куће!
Све састојке имате у КУХИЊИ! Решите се СТАРАЧКИХ ПЕГА за свега ПАР НЕДЕЉА, врло једноставно
Под претпоставком да сте престали да користите обичан сапун за прање лица, вероватно сте (читај: надамо се) прешли на одговарајуће средство за чишћење лица. И то је сјајно јер права формула за чишћење лица помаже у уклањању шминке, прљавштине и уља. Притом не исушује кожу и не изазива иритације.
Иако чишћење лица може изгледати као најједноставнији корак у вашој рутини неге коже, често то није тако. Следи шест једноставних корака које треба да пратити како бисте били сигурни да темељно и правилно чистите лице.
Шта је најважније?
Најважнији корак приликом чишћења лица јесте да изаберете право средство за чишћење лица. Средства за чишћење лица могу бити у облику: гела, пене, уља или пудера. Примарна сврха средства за чишћење је да очисти кожу од шминке, прљавштине, уља, мртвих ћелија коже и још много тога.
Средства за чишћење лица садрже детерџенте — сурфактанте који уклањају прљавштину и масноћу са спољашњег слоја коже. Ови сурфактанти се разликују по својој снази, карактеристикама и ефикасности у зависности од производа. Они функционишу тако што привлаче масноће, шминку, прљавштину како би се лакше опрали.
Уклањањем ових остатака који потенцијално зачепљују поре, средства за чишћење помажу да кожа буде чиста и спречавају бубуљице. У зависности од формуле коју одаберете, средства за чишћење могу имати и такве предности као што су смањење масноће, одржавање хидратације коже и посвјетљавање тена.
Како користити средство за чишћење лица
1. Корак: Прочитајте упутства на етикети
Дакле, ваш чистач вам је при руци и спремни сте да почнете – али пре него што посегнете за славином, брзо завирите у упутства наведена на етикети производа. Зашто? Зато што нека средства за чишћење (попут мицеларне воде) треба наносити на суву кожу, а не на мокру. И важно је то знати пре него што почнете са чишћењем да бисте добили најбоље резултате.
2. Корак: Оперите руке
Оперите руке пре него што започнете рутину неге коже. На крају крајева, не желите да прљавштина, уље, клице или бактерије остану на вашим рукама и доспеју на ваше лице. Пре него што помислите да додирнете лице, добро оперите руке сапуном.
3. Корак: Навлажите лице млаком водом
Сада је време да прскате мало млаке воде на кожу. Ако је на упутству производа наведено другачије, прескочите овај корак. Вода не сме да буде претопла, јер може оштетити кожу. Да бисте сачували кожу, најбоље је да се умивате водом собне температуре. Затим на врхове прстију истисните малу количину средства за умивање.
4. Корак: Умасирајте средство за чишћење нежним, кружним покретима
Начин на који наносите средство за чишћење подједнако је важан као и производ који одаберете, температура воде и алати које користите. Врховима прстију нежно умасирајте средство за чишћење на кожу малим кружним покретима уз лагани притисак. По потреби, још мало навлажите руке док масирате лице. Радите то од 30 до 60 секунди.
Запамтите: Кожа на лицу је деликатна, па да бисте смањили иритацију, избегавајте снажно, агресивно трљање и растезање коже.
5. Корак: Исперите млаком водом
Исперите лице водом собне температуре. Остаци средства за чишћење могу се задржати око вилице, носа, ушију и линије косе, па обратите посебну пажњу на ова подручја. Можда сте чули да је влажење лица хладном водом боље за “затварање“” пора, али то је само мит. Поре не могу да се отварају и затварају као врата, тако да увек користите млаку воду за умивање.
6. Корак: Нежно осушите чистим пешкиром
Након прања, утапкајте (не трљајте) лице чистим, сувим пешкиром. Агресивно трљање може иритирати, растегнути и потенцијално узроковати боре на кожи током времена. Имајте на уму да су пешкири плодно тло за бактерије, посебно када се чувају на влажном месту. зато их обавезно осушите и редовно мењајте. Ако не желите да користите пешкир, можете оставити да се лице осуши на ваздуху.
Затим наставите са осталим производима у вашој јутарњој или вечерњој рутини неге коже – тонер, серум, крема за околочно подручје, хидратантна крема и било шта друго што користите.