Откривамо: Како препознати зрелу бубуљицу и шта са њом?
Ово треба да знате!
Наиме, зрелу бубуљицу ћемо лако препознати. На врху је изразито бела, има тзв. гнојну главу и спремна је за уклањање. Може бити и жута на врху, као што смо већ поменули и то је добар знак да треба да се одстрани.
Зрела бубуљица још и нема около себе црвенило, што је доказ да није упаљена.
Кључне су три ствари: Радите ово и губитак килограма је загарантован
Када сте потпуно сигурни да је бубуљица зрела, поступите паметно и пажљиво. Кључ успеха је чишћење, како бубуљице, тако и целог лица. Од великог је значаја да вам руке буду беспрекорно чисте када додирујете надражене и осетљиве делове лица. Не мора то да буде неко скупо средство за чишћење. Нека буде обични сапун и топла вода.
Топла вода је добра за негу лица, јер успешно скида остатке себума са лица, поготово ако имате масну кожу. Понекад вам сапуница неће ни бити потребна.
Топла вода је такође добра, је отвара поре и омогућава лакше истискивање и сами излазак зреле бубуљице. Можете употребити и антибактеријски сапун за бубуљице.
Ваше руке и лице морају бити скроз чисти, да би се смањио ризик од преношења бактерија.
Пре него је исцедите, натопите тупфер вате топлом водом и држите 2-3 минута преко бубуљице.
Након тога, када се пора довољно отворила, стисните лагано са обе њене стране, тако да је обухватите целу. Цео садржај исцеђене бубуљице покупите чистим тупфером и поновите опет поступак.
Нипошто немојте бити агресивни и по сваку цену налећи на бубуљицу.
Уколико изађе само мали део течног гноја, ту се зауставите, јер је то добар показатељ да бубуљица није потпуно зрела за цеђење. Када изађе већа количина цеђеног гноја и на крају тврди део бубуљице, тзв. корен бубуљице, будите сигурни да сте добар посао обавили и да је бубуљица одстрањена цела.
Када почне да излази крв из ње или прозирна беличаста течност, налик ликвору, тзв. прозирни флуид. На крају самог цеђења, јако је важно очистити саму бубуљицу лосионом за бубуљице, који у себи садржи неки антибиотик. То може бити клиндамицин раствор или гел, а можете користит и салицилате, који успешно уклањају црвенило на месту где је била бубуљица.
У оближњој апотеци можете пронаћи и различите прашкове за ране, са додатком антибиотика за лакше зарастање бубуљице, или одређене препарате у виду гелова који су идеални за третман упаљених бубуљица.
ЧЕСТ ПРОБЛЕМ: Савршена природна уља против опадања косе!
ЕКЦЕМ, ПСОРИЈАЗА: У овом напитку се крије спас за осетљиву кожу! (РЕЦЕПТ)
Направите саме гел од алоје вере против бора! Потребно је 10 минута сваке вечери пре спавања за чудо!
ТРЕНД КОЈИ ЈЕ ЗАЛУДЕО СВЕТ, СТИГАО И КОД НАС: Ове наше познате даме имају необичне обрве! (ФОТО)
Брже до жељене линије: Ево како се користи куркума за мршављење (РЕЦЕПТ)