До шестог месеца, беба би већ требало да окрене главу према извору звука, а до прве године да опонаша поједине гласове и каже неколико основних слогова. Да бисте били сигурни у слух бебе, важно је да га “тестирате” током прва три месеца живота, јер у том узрасту најмлађи могу да препознају глас родитеља и реагирају на њега.
"ПОСТАЛА САМ ДРУГА ОСОБА!" Јелена Ђоковић препоручила књигу о С*КСУ, па споменула ЕЗОТЕРИЈУ
Уколико приметите да се то не дешава, немојте одмах да паничите, него наставите да ослушкујете како се понаша у наредном периоду. Чуло слуха је у вези са говором. До трећег месеца беба ће правити звукове и чекати да јој одговорите, а до седмог месеца би требало да се одазива на своје име.
Стручњаци кажу да разлог за бригу постоји уколико се она до трећег месеца никада не уплаши на гласни, изненадни звук, уколико је глас мајке не умирује, а у наредним месецима не реагује на гласну музику, не обазире се на тонове које производе играчке, не покушава да неке од њих имитира, не осврће се када јој неко нешто говори и не обраћа пажњу на вибрирајуће надражаје
Један од важних тестова за проверу је и укључивање гласних апарата, као што су усисивач или машина за веш, али и посматрање реакције на лавеж паса и звучне играчке, на које би, такође, требало да одговори. За узраст једногодишњака нормалан је страх пред предметом који се одједном чује, па чак и пред кишобраном који се мало бучније отвори.
Бебе би требало да реагирају на све гласове одраслих, иако им знатно више пријају тихи, умирујући тонови од бучних и повишених. Док им се чуло слуха не развије сасвим, оне не могу да чују шапат.
"Желим да окајем своје грехове" Урош Блажић скандалозном изјавом изазвао буру на суђењу: Тражио смртну казну за себе - родитељи киптели од беса и огорчења