Овако ПРАВИТЕ још ВЕЋИ ХАОС - Највеће ГРЕШКЕ које праве домаћице при чишћењу куће, неке ће вас изненадити
Бацање кесица за чај и воде у којој се кувао пиринач су међу њима...
Свака домаћица најбоље зна како да очисти своју кућу, током времена тачно знате где се задржава највише прашине, где има паучине и имате своје трикове како да то решите што брже и једноставније. Међутим, чак и најискусније домаћице праве грешке при чишћењу које током времена могу да направе проблем.
Погледајте које у наставку текста.
Рак да се ЧУВА КОЛЕГА, Рибама ДАНАС ништа НЕ ПОЛАЗИ за РУКОМ: Хороскоп за ПЕТАК је ту, погледајте шта вам предвиђа
СЛАВЉЕ У ПОРОДИЦИ ЂОКОВИЋ! Јелена ОБЈАВИЛА радосну ВЕСТ, обратила се овим речима, ЧЕСТИТКЕ ПРИСТИЖУ
Често посежете за метлом
Чишћење пода метлом је обично најбржи метод којим се ослобађамо вишка прљавштине са наших подова. Међутим, употреба метле у ове сврхе тешко може бити ефикасна. У ствари, не можете уклонити ни једну десетину прљавштине или прашине, напротив - она ће се само пренети на ваш намештај, док ће друге ситне честице бити увучене у завршни премаз пода, због чега ће он изгледати прашњаво. . Уместо метле боље узмите усисивач - под ће бити темељније очишћен и дуже ће остати у овом стању.
Користите пластичну уместо дрвене даске за сечење
Иако за пластичне даске важи да су чистије од дрвених, то није сасвим тачно. Истина је да су дрвене даске порозније и боље апсорбују бактерије. Пластичне даске су тако сигурније за сечење, али само док на њима не приметите прве огреботине. У овим случајевима, синтетички материјал ће постати идеално станиште за бактерије, које ће чак и темељном дезинфекцијом даске бити тешко искоренити.
Перете даску за сечење детерџентом за судове
Детерџент за прање судова ће ефикасно уклонити остатке хране са даске за сечење. Међутим, огреботине на дасци ће задржати микроскопске остатке хране који се, једном у контакту са раствором детерџента, могу лако пренети на било коју другу храну која ће се касније исећи. Зато је боље дезинфиковати даске за сечење хидроген-пероксидом.
Бацате воду од кувања пиринча и тестенине или талог кафе у судоперу
Талог од кафе након сипања у судоперу често може да изазове зачепљење због своје посебне конзистенције која за себе везује масне наслаге у цевима. Иста ствар се дешава са водом која остане након кувања тестенине или пиринча. Течност, која има донекле лепљива својства, таложи се на ивицама цеви и раствара се прилично споро, што повећава ризик од зачепљења одвода.
Поспремате кревет одмах након буђења
Ова информација могла би да развесели оне за које је намештање кревета одмах након буђења право мучење. Чињеница је да кревет често насељавају гриње, микроскопски организми који се хране мртвим ћелијама људске коже, а идеално окружење су им топлота и влага. Ако одмах након устајања поспремите кревет, створићете савршено станиште за гриње, које касније могу изазвати озбиљне алергијске реакције. Постељину је најбоље оставити неко време непоспремљену да се добро осуши и да душек мало 'дише', а затим пре него што изађете из куће можете брзо да наместе кревет.
Држите завесе отворене све време
Посебну пажњу на овај савет би требало да обрате људи чији се станови налазе на сунчаној страни. Ако желите да што дуже сачувате сјај и лепоту свог намештаја и подова, обавезно навуците завесе или спустите ролетне у критичном периоду дана када је сунце најјаче. Због излагања обиљу УВ зрака, дрвени намештај и подови могу брзо изгубити свој прелепи пигмент, а бели намештај и пластика ће пожутети.
Пешкире од фротира држите у купатилу
Пешкири од фротира окачени у купатилу лако могу постати станиште гљивица и бактерија. Да бисте сачували кожу, а на крају и здравље, најбоље је мењати пешкире свака два дана. И ништа мање важно, потребно је да их правилно и темељно осушите. Најбоље решење је да замените фротирне пешкире папирним убрусима, барем када су руке у питању.
Четку за WC шољу враћате у држач одмах након употребе
Чишћење WC шоље четком никоме није омиљена активност и сви то желимо да завршимо што пре. Међутим, стручњаци упозоравају да то није добра одлука, с обзиром на то да се враћањем четке у држач бактерије могу активно размножавати одмах након употребе. Најсигурније је четку поставити између WC шоље и даске, тако да дршка буде окренута ка споља, како би се изгубио вишак влаге, а затим када се четка осуши одложите је на место.
Бацате листиће чаја у WC шољу
Иако се можда чини најлакшим, бацање листића чаја након што су одслужили своју сврху у WC шољу свакако није најприкладније решење. Ако често понављате ову радњу, површина WC шоље ће потамнети због танина у чају, а првобитну белину је тада тешко вратити.
Средства за чишћење у спреју прскате директно на површину
Ако спреј нанесете директно на површину, створиће се танак, на око невидљив филм за који се прљавштина и прашина могу још чешће везати. Исправније је прво нанети такав производ на сунђер или крпу, а затим очистити површине.