СИЛИКОНИ у грудима: Ево шта треба да знате пре уградње, посебно ако планирате ДЕЦУ!
Статистика у Србији је алармантна што се тиче дојења.
Дојења у Србији је све мање, а томе у прилог говори и последња статистика да од 64.000 беба које се роде током једне године, само 8.000 беба је искључиво дојено без додавања вештачког млека до 6. месеца живота.
Здравствени радници истичу да неке мајке одбијају да доје због каснијег изгледа дојки јер желе да што дуже задрже леп и младалачки изглед. Неке жене које су ставиле импланте у груди због тога одустају од дојења, али да ли су сликони заиста препека за дојење?
Несносне главобоље током ПМС-а: Ево који је главни кривац за овај проблем
ОТКРИВАМО: Која је разлика између беба рођених царским резом и природним путем?
ОПАСНОСТИ ИХ ВРЕБАЈУ У КУЋИ: Ово су места која у кући морају бити ОБЕЗБЕЂЕНА, уколико беба пуже!
Силикони нису препрека за дојење, то ће вам рећи сви здравствени радници.
Лактација се успоставља као и код сваке друге жене која нема импланте и они не утичу на производњу млека. Мајке које су имале овакву врсту хируршке интервенције без икаквих проблема могу да доје своје бебе.
Препорука је да жена која је трудна или планира трудноћу и дојење оде код свог пластичног хирурга који ће уз помоћ ултразвука проверити стање импланта.
Многе жене са силиконима мисле да ће маститис код њих бити чешћи него код жена које немају силиконе, али ни то није тачна тврдња.
Маститис није чешћи код жена са имплантима уколико је имплант постављен инфрамамарним приступом, јер се тада жлезда готово и не додирне.
Уколико дође до појаве маститиса, поступак лечења је исти као код жена без силикона.
Као мера опреза саветује се пауза од операције до трудноће минимум 6 месеци да би се формирала капсула око импланта и смањила могућност преноса инфекције на имплант.
Најсигурнији начин стављања импланта је инфрамамарним приступом који подразумева рез испод дојке и тада се не оштећује ткиво или жлезда дојке, а имплант се позиционира испод млечне жлезде, или чак мишића. Млечна жлезда остаје недирнута, а дојење може неометано да се успостави.
Силикони се постављају у регији одмах испод млечних жлезда, те због тога не постоји могућност да дође до оштећења млечних канала. Ово се односи само на повећање дојки без икаквих других захвата који, ипак, могу да повреде млечне канале.
С напретком медицине пластични хирурзи данас гарантују да силикон никада неће бити нађен у мајчином млеку ни у траговима. До бебе ће доћи само мајчино млеко и не постоји никаква опасност по њу.
РАК ЛИМФНИХ ЖЛЕЗДА СВЕ ЧЕШЋИ: Лимфом има скривене симптоме, ево шта га изазива
ЗАШТО ЈЕ ДЕТЕ ЧЕСТО БОЛЕСНО: Српски педијатар открива 5 савета за челичење деце
ТОЛИКО ДУГО СУ ГА ЧЕКАЛИ: Данас је малом Јакову рођендан! Секина порука све говори! (ФОТО)
Иако естетски захвати више нису табу тема, многе недоумице, као и страхови од могућих компликација, још увек постоје. Зато је преко потребно да се пре упуштања у авантуру звану повећање груди информишете о свим позитивним и негативним појавама које вас на том путу очекују.