ПЕТ СТВАРИ које НЕ ПЕРЕТЕ довољно често: Сви заборављате на њих, а право су ЛЕГЛО БАКТЕРИЈА
Због нередовног чишћења те, наизглед безопасних ствари, оне постају прави расадник бактерија.
Док неке ствари чистимо редовно, постоје и оне које се не сетимо баш тако често да оперемо јер нам и не пада на памет да би се ту могла сакупити прљавштина.
Због нередовног чишћења те, наизглед безопасне ствари, постају прави расадник бактерија.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/07/23/screenshot_from_2021-07-23_17-33-54.jpg?itok=_JZb_mNx)
КАКВА БОМБА Жена естрадног заводника НИЈЕ ИЗ СРБИЈЕ, родила му је двоје деце, а сад је рођендан СЛАВИЛА У ПИЏАМИ
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/398780/shutterstock_437710615.jpg?itok=hq9vp4mx)
ЈЕДНОСТАВНО, А ЛЕКОВИТО: Ако пијете соду бикарбону на ОВАЈ НАЧИН, решићете се бар 4 ВРСТЕ БОЛЕСТИ
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2018/08/09/profimedia-0012905909.jpg?itok=aU0sTYSh)
Вода је здрава - али има ситуација када је НЕ ТРЕБА ПИТИ јер заправо наноси ШТЕТУ! Ово сигурно нисте знали!
Завеса за туширање
Уколико имате завесу за туширање требало би једном недељно да их перете уз мало течност сапуна и соде бикарбоне. На тај начин ћете се решити свих микроорганизама који се сакупљају на њима услед влаге и топлоте.
Осим тога, водите рачуна да после сваког туширања исперете завесу водом, како је остаци купки и шампона не би оштетили.
Крпе и сунђери за прање судова
Простор где се храна чува и припрема углавном имају више бактерија него друга места у кући. То можда звучи чудно, али имајте на уму да је, према једном истраживању, на више од 75 одсто испитаних сунђера и кухињских крпа садржало трагове потенцијално опасних бактерија, попут Салмонеле или Ешерихије коли.
Једноставан начин да то решите је да сваког другог дана ставите крпе и сунђере на два минута у микроталасну пећницу, док су још мокри. Такође, можете и да просто откувате у шерпи.
Јастуци
Судећи према речима стручњакиње за чишћење Натали Барет, јастуке би требало прати сваких три до шест месеци. У зависности од тога колико се знојите, требало би да их перете најмање двапут годишње.
Редовно прање је важно због задржавања зноја, мртвих ћелија коже, прашине и гриња.
Машина за веш
Упркос томе што мислите да је машина за веш чиста јер се пере заједно са вешом, варате се. У овим уређајима могу се наћи разни микроорганизми, посебно ако се за прање не користи избељивач, што је најчешће случај јер нико не жели да уништи веш стално користећи ову хемикалију.
Зато је препоручљиво да једном или двапут недељно укључите празну машину да пере, а у њу додате шољу избељивача.
Четка за косу
Није довољно да са четке само скинете длаке које остану. Посебно уколико користите креме за косу, гелове, лак за косу и сличне производе, важно је да једном недељно перете четку јер ће се на њој задржати сви производи које користите. Уколико косу не стилизујете овим препаратима, довољно је да је перете на две до три недеље, уз редовно скидање длака, наравно.