ТРУДНОЋА МОЖЕ БИТИ ВЕОМА ЛАКА: Уколико ти је прва трудноћа задала муке, ЕВО шта МОРАШ УРАДИТИ!
Осећаћеш се много боље!
Од добре физичке кондиције зависи чак и ток порођаја. Да би се лакше породиле, лекари трудницама саветују, поред психичких и физичке припреме.
Све се мења: Очеви који присуствују порођају развијају већу блискост са децом
Савети за нове маме: Три најважније ствари у првом месецу ваше бебе
Будуће маме, обратите пажњу: Овакво ваше понашање утиче и на бебу!
Са вежбама може да се почне већ у првим месецима трудноће, и да се вежба све до пред порођај, само у споријем темпу. Пре почетка сваке рекреације основно је да се потражи савет од лекара који води трудноћу.
Важно је да се вежбе изводе полако, у положају максималне истегнутости требало би се задржати од 15 до 30 секунди.
Бол у леђима пратилац је готово сваке труднице. Да бисте га санирали истегните леђа тако што ћете спојеним шакама, на врховима ножних прстију, покушавати да дохватите плафон. Ова вежба поред истезања у исто време и јача мишиће леђа.
Најпре, станите стопалом на један крај еластичне траке и руком повуците други до изнад главе. Поновите и на супротну страну. Затим, држите траку у висини рамена и повлачите крајеве у страну. Из истог положаја једном руком држите траку, а другом повлачите у страну.
Поновите супротно. Руке са траком поставите изнад главе, истовремено повлачите оба краја траке. Ставите траку иза леђа и повлачите у страну. Држите траку иза леђа по дијагонали и повлачите крајеве на супротну страну. Сваку вежбу урадите од 10 до 15 пута.
Седите на под, спојите табане и полако притискајте колена надоле. Ова вежба повољно утиче на размекшавање међице, што је битно за лаган излазак бебе. Еластичност мишића спречава цепање међице и омогућава брз опоравак након порођаја.