"Очне јабучице су ми кренуле напоље од болова!" Старлети ПРОБУШИЛИ ВОДЕЊАК, порођај се закомпликовао
Описала трауматично искуство!
Британска старлета Кети Прајс открила је трауматично искуство са порођаја. Прајсова има 45 година, добила је прво дете, сина Харвија када је имала 21. годину.
Порођај је каснио скоро три недеље и лекари су морали да га покрену бушењем водењака.
![Jovana KvržiÄ](https://www.sd.rs/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2024/02/09/snapinsta.app_425948064_876406504223525_7431165495942264414_n_1080.jpg?itok=4NT0lbno)
Ево КАКО се заштити ако путујете САМИ - Јована обилази ЦЕО СВЕТ, а сада је открила НЕПОЗНАТЕ детаље о Ајфеловом торњу
![Ivon Ordži](https://www.sd.rs/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2024/02/09/screenshot_from_2024-02-09_09-31-45.jpg?itok=14gWh-kB)
Има 40 ГОДИНА, а и даље је НЕВИНА - Позната глумица одише сексипилом, а никада се није опробала у ВРЕЛОЈ АКЦИЈИ: Ево и зашто
- Рекли су да ће морати да ми пробуше водењак. Користили су нешто што личи на удицу и буквално су повукли и пробили. Када кажем да су ми очне јабучице кренуле напоље од болова, не претерујем. Гледала сам маму која је била присутна и умирала од болова: "Помози ми, молим те, викала сам!"
- Имала сам утисак као да имам чопор вукова у себи - објаснила је старлета. Старкета тврди да јој је било најлакше у почетку са Харвијем све док није сазнала да је слеп и да болује од аутизма.
- Био је баш добра беба и нисам са њим имала проблеме, али тада нисам знала за његове здравствене компликације, само је седео и доста је пио течности - открила је.
Иако ова процедура, бушења водењака, може да убрза порођај, стручњаци се слажу да постоје и ризици након бушења водењака:
- Пролапс пушчане врпце - бебин пупчаник се спусти поред главе у вагину и на тај начин се прекида циркулација детету, што доводи до хитног царског реза. Ризик од инфекције - честим вагиналним прегледима може да се повећа ризик од инфекције. Ако у року од 12 сати од пуцања или бушења водењака жена не роди, добиће антибиотике.
- Фетални дистрес - лоши откуцаји срца детета могу да се догоде услед притиска на пупчану врпцу или постељицу. Тај пад срчаног узрокован је притиском због бебине позиције, а она се теже може "поправити" кад беба није у неоштећеном водењаку.
- Руптура вене - ако кроз мембрану пролази вена и приликом бушења водењака се пробуши, беба ће јако брзо изгубити велики волумен крви што је још једна хитна ситуација.
- Болније контракције - уобичајена нуспојава руптуре водењака је значајно повећање интензитета боли те су жене склоније томе да траже епидуралну или другу анестезију.
- Царски рез - већа је вероватноћа да ће се порођај завршити царским резом, што због горе наведених компликација, што због ограниченог времена за које се, по процедури, порођај мора завршити.