Пијете кафу на празан желудац? Ево шта та навика ради вашем телу
Ово сигурно нисте знали!
Иако стручњаци већ годинама упозоравају да је доручак најважнији део дана, и да кафу не треба пити пре њега. Ипак, већина нас не може да замисли да дан почне а да прво не попијемо кафу. А ево шта тачно тиме радимо телу.
ПОВЕЋАВА СЕ НИВО ЖЕЛУДАЧНЕ КИСЕЛИНЕ
Када попијемо кафу на празан желудац, повећава се ниво хлороводоничне киселине у систему за варење, а то је нарочито лоше код људи који болују од гастритиса, па већ имају у телу вишак ове киселине. А и код осталих ова навика увећава ризик од настанка чира, гастритиса, иритабилног колона и рефлукса.
НИЈЕ ЗНАЛА ДА КАМЕРА СНИМА: Певачица Гранда се УСУДИЛА ДА ИМИТИРА Цецу! А кад је PIJANA...UFF
Решили су да сниме РАСКИД! Погледајте због чега је видео прегледан преко 25 МИЛИОНА пута! (ВИДЕО)
УВЕЋАН РИЗИК ЗА ПОЈАВУ ТУМОРА
Након уношења кафе на празан стомак, отежава се апсорпција протеина у телу, па се јавља надутост, иритација, а чак и упала црева, што на дуже стазе знатно повећава ризик од појаве рака дебелог црева.
Колико новца трошите на кућног љубимца?
АНКСИОЗНОСТ
Кафа сама по себи делује на појачано лучење кортизола, хормона стреса, а та појава је још снажнија ако се кафа пије на празан желудац. Лупање срца, кратки и плитки удисаји, стрес у телу и анксиозност су чести пратиоци јутарње кафе пре доручка.
ОН јој је одсекао ГЛАВУ, а оно што се десило после је НЕВЕРОВАТНО! (ФОТО)
ПОВЕЋАНА ОПАСНОСТ ОД ДЕПРЕСИЈЕ
Кофеин умањује производњу сератонина, хормона среће, а недостатак овог хормона је главни узрок депресије. Када попијемо кафу на празан желудац, расположење ће нам се нагло подићи, али ћемо убрзо постати нервозни и нерасположени. А ако уносимо превише кафе у току дана, лучење сератонина постаје условљено спољним факторима, а не остаје резултат рада тела, као што би требало.