Далила имала ТРИ СПОНТАНА ПОБАЧАЈА: Падала у депресију, има проблем са ЈАЈНИЦИМА - жалила се на БОЛОВЕ
Туга...
Актуелна Задругарка Далила још увек Драгојевић и њен супруг Дејан Драгојевић више пута су причали о својој борби за потмоство.
Далила је чак небројно пута плакала током емитовања због побачаја који је имала непосредно пред улазак у Задругу. Они су у последње две године неколико пута покушавалида направе бебу, али ствари су се закомпликовале и покушаји су били узалудни.
ПУНИ СТЕ ОТРОВА! Уколико имате неки од ОВИХ СИМПТОМА, крајње је ВРЕМЕ да ОВАКО ОЧИСТИТЕ ОРГАНИЗАМ
ПСИХОТЕРАПЕУТ МИ ЈЕ РЕКАО ДА САМ БОЛЕСТАН: Ево ко је политичар који носи штикле и шминка се, о њему БРУЈИ СВЕТ
Далила је имала три спонтана побачаја, због чега су Дејан и она сумњали да је неко бацио клетву на њих двоје, те да због тог проклетства не могу да се остваре као родитељи.
- Далилина највећа туга је то што не може да се оствари као мајка. Њу то раздире, почела је да губи наду да ће се то икада десити. Након трећег спонтаног побачаја она се буквално распала. Имала је нервни слом, плакала је без престанка, данима није ни са ким разговарала, па чак ни са мужем. Дејан се тада озбиљно забринуо за њу, рекао јој је: " Ја тебе волим, ја ћу са тобом остати заувек и по цену тога да не можеш да добијеш бебу. Ти си моја љубав. Можемо да усвојимо дете".
"Она није желела да чује за опцију усвајања јер више од свега жели да роди. Заједно са својом мајком посетила је једног хоџу који јој је рекао да јој је неко нешто бајао, неко ко је много мрзи и жели јој зло и крах. Након што је учио неке дове(молитве), рекао јој је да мора да проше време, да мора да пропати, па ће онда бити сречна", каже извор близак Драгојевићима који је добро упућен у проблеме пара из ријалитија "Задруга"!
Далила сумња да јој је неко нешто заврачао, те да је то разлог што она не може да одржи плод. Она сумња на свекрву Биљану, али ни у лудилу то не би рекла Дејану јер би га то повредило. Верује да је то њен план да би раставила сина од девојке коју мрзи., рекао је тада близак извор пара за Ало!.
Далила се пре само непуних два месеца жалила и на јаке болове у јајницима.
Мене десни јајник жига, не могу да трпим више. И знаш кад се желудац згрчи, па имам грчеве - жалила се Далила.
С обзиром на то да није прошло ни два месеца од губитка бебе, нормално је да њен организам пролази кроз одређене хормонске промене. Постоји више разлога зашто може имати болове у јајницима, а неки од њих су предменстурални синдром, прехлада, хормонски дисбаланс и стрес узрокован дешавањима у ријалитију.
Спонтаним побачајем сматра се сваки нежељени губитак плода пре 24. недеље трудноће. Иако се о томе ретко када прича, чак 1 од 5 трудноћа завршава спонтаним побачајем. Дакле, осећај усамљености и изолованости који родитељи осећају, заправо није утемељен у реалности. Кроз ово тешко искуство сигурно је прошао неко у вашем окружењу, мада је велика вероватноћа да те теме не жели да се дотакне. Сем тога, већина спонтаних побачаја се дешава у врло раној трудноћи (више од 80% побачаја деси се у првом триместру), па жена понекад није ни свесна да је врло кратак период заиста била у другом стању. Симптоми побачаја некада могу имитирати симптоме јаче менструације.
Поред хромозомских абнормалности плода, које су најчешћи узрочници спонтаног побачаја, до побачаја може доћи и услед: инфекције, изложености токсинима или загађеној животној средини, абнормалности материце, уноса штетних супстанци (дуван, алкохол, лекови…), поремећаја имуног система мајке, неконтролисаног дијабетеса, болести бубрега и кардиоваскуларног система, обољења штитасте жлезде… Главни узрок побачаја, посебно ако се одигра у врло раној трудноћи, понекад остане и неоткривен. Студије показују да и године мајке повећавају ризик од спонтаног побачаја. Ризик од спонтаног побачаја расте на чак 25% код жена које остану у другом стању у четрдесетим.
Иако за спонтани побачај најчешће не постоји директни кривац, постоје одређене мере предострожности којих би се требало придржавати. Немојте пропуштати пренаталне прегледе. Током прегледа, лекар може открити неправилност у развоју плода, што даље омогућава благовремену реакцију. Прилагодите стил живота и пратите савете стручњака када су у питању исхрана, физичка активност, унос кофеина и животне навике.
После побачаја рањени сте физички и емоционално. Дозволите ранама да зацеле. Пратите савете и инструкције лекара и немојте дати да вас овакво искуство обесхрабри. Статистика показује да већина жена након спонтаног побачаја изнесе нормалну и здраву трудноћу.