Детаљна анализа кинеске вакцине: Чувени "Њујорк тајмс" објавио како и колико ДУГО вас штити СИНОФАРМ!
Није на одмет знати...
"Њујорк тајмс", познати амерички дневни лист, објавио је веома детаљан текст о томе како делује кинеска "Синофарм" вакцина, коју је примило и највише грађана у Србији.
ПОНЕДЕЉАК ПУН ЉУБАВИ И ПОСЛОВНИХ УСПЕХА: Ево шта те очекује у ДНЕВНОМ ХОРОСКОПУ!
Девет година након развода, славни глумац оженио 23 године млађу девојку! Бивша присуствовала венчању!
Девојка је узела ВИЉУШКУ и искористила је за најбољи МЕЈКАП ТРИК икада - одушевићеш се! (ВИДЕО)
- Почетком 2020. године, Пекиншки институт за биолошке производе направио је 'мртву' вакцину BBIBP-CorV против корона вируса. Клиничка испитивања која је водила државна компанија 'Sinofarm' показала су да је она имала стопу ефикасности од 79 одсто. Кина је одобрила ову вакцину и почела да је извози у друге земље - пише "Њујорк тајмс".
BBIBP-CorV делује тако што подстиче имуни систем да ствара атитела против САРС-ЦоВ-2 корона вируса. Антитела се везују за поротеине, попут спајк протеина.
Да би направили ову вакцину, научници из Пекинга истраживања су почели са три варијанте корона вируса из узорака крви пацијената из Кине. Од те три, након прве фазе истраживања, одлучили су да раде само на једној која се најбрже размножава у ћелијама бубрега мајмуна.
Када су направили велике залихе корона вируса, преливали су их бета-проиолактином, једињењем које заустављало деобу корона вируса, везујући се за гене. Такви "мртви" вириси више нису могли да се репликују и деле.
Након тога, пекиншки научници су помешали инактивне вирусе с једињењем на бази алуминијума, а које се корисите више од 90 година у вакцинама да би стимулисали имуни систем да појача свој одговор на вакцину, пише "Њујорк тајмс".
Како делује "Синофарм"?
Пошто су корона вируси у BBIBP-CorV мртви, могли су да се убризгају у руку, а да се особа не разболи од ковида-19.
Када уђу у тело, неке од инактивираних вируса прогута врста имуне ћелије која се назива ћелија која презентује антиген. Ћелија која презентује антиген цепа корона вирус и приказује неке од његових фрагмената на површини. Такозвана помоћна Т-ћелија може открити тај фрагмент. Ако се тај фрагмент уклопи у један од површинских протеина, Т-ћелија се активира и може да помогне да се и друге имуне ћелије активирају и реагују на вакцину.
Друга врста имуних ћелија, Б ћелије, такође се могу срести с инактивираним корона вирусом. Б ћелије имају површинске протеине, а неки од њих могу да се закаче за корона вирус. Када се Б ћелија закључа, она може да повуче део или цео вирус унутра и на својој површини представи фрагменте коронавируса.
Једном када се вакцинишете са BBIBP-CorV, имуни систем може да одговори на инфекцију живих корона вируса. Б ћелије производе антитела која се лепе за уљезе. Антитела која циљају протеин клас могу спречити да вирус да уђе у ћелије.
Клиничка испитивања Синофарма показала су да BBIBP-CorV може да заштити људе од ковид-19 вируса, али још нико не може да каже колико та заштита траје. Могуће је да ниво антитела опада током месеци, али имуни систем такође садржи посебне ћелије зване меморијске Б ћелије које могу да задрже информације о корона вирусу годинама или чак деценијама.
Фазе истраживања
У јуну су кинески научници изјавили да је вакцина показала одличне резултате на мајмунима. У првој фазе истраживања доказали су да вакцине никакве озбиљне нус ефекте код људи, али да ствара антитела код људи.
У јулу је почела трећа фаза у Уједнињемим Арапским Емиратима.
У августу је трећа фаза почела и у Мароку.
У новембру директор Синофарма је рекао да је у Кини вакцинисано више од милион људи.
30. децембра Синофарм је објавио да је вакцина ефиксана 79,34 одсто, а кинеска влада је то и потврдила.
16.јануара првих милион доза Синофарм вакцине стигло је у Србију, а до сада је примило више од 1,3 милиона људи, преноси Блиц.