Једноставан начин да за неколико минута ПОБОЉШАТЕ ПАМЋЕЊЕ!
Овај савет ће вам помоћи!
Сви бисмо ми волели да имамо боље памћење, али многи од нас користе изговоре "Мој мозак може да запамти само толико информација" или "Једноставно, јако лоше памтим имена" да се оправдају због заборављања понекада. Испоставило се да ипак нема лошег памћење, само нетренираног.
Кевин Хорсли је један од пар светских меморијских шампиона који су завршили Еверестове меморијске изазове, које укључују памћење 10 хиљада цифара.
Већ сте имали овакво искуство, сретнете некога, и он вам каже да се зове Џон. Нисте чули име и наставили сте даље. А онда се вратите и кажете "Како си беше рекао да се зовеш?" баш зато што нисте чули први пут.
Око 90 одсто информација које добијамо је визуелно. Зато се у нашем сећању похрањује више слика него што је то случај са звуковима, што отежава препознавање и памћење имена када их први пут чујемо.
Уз помоћ овог геџета никада више нећете ПРОСУТИ ВИНО!
Прва ствар коју треба да урадите јесте да се концентришете и да се фокусирате на тачку због које ћете запамтити име. Затим имате 20 секунди да том имену дате неко значење како бисте га задржали.
Најбољи трик за давање значења имену јесте претворите у смешну слику. Што је смешнија слика, то боље.
Задржаће се у вашој меморији зато што ми генерално не памтимо логичне ствари.
Када једном успете да креативно прикажете нове информације, спремни сте за следећи трик. Хорсли то назива са неколико имена: методом тела, методом аутомобила и путовањем.
Трик је да се нове информације преносе на стара знања. И оно што заправо радите овде је стварање нових синаптичних веза у вашем мозгу, што олакшава памћење нових информација, као и конвертовање информација у дуготрајну меморију.
Виски и кафа за добро јутро?! Од сада БЕЗ ГРИЖЕ САВЕСТИ! Џек Денијелс произвео НОВО ПИЋЕ! (ФОТО)
На пример, покушајмо да научимо све филмове који су освојили Оскар за најбољу слику током деведесетих користећи наше тело. Почнимо са ногама. Дакле, 1990. године филм који је за ту годину освојио Оскар за најбољу слику био је "Плес са вуковима". Можете сликати себе како носите папуче у облику вука док плешете. 1991. године, Оскара је добио "Кад јагањци утихну". Дакле, твоја колена дрхте од страха и праве пуно буке. И како даље идете по списку филмова, померате и тело.
Једном када схватите ово, можете користити и друге поставке за чување не само спискова већ читаве ризнице знања. Направите ментално путовање кроз вашу собу или кућу да бисте научили свих 197 главних градова света, на пример.
Као и било шта друго у животу, побољшање памћења захтева вежбу. Али што више научите, више веза можете изградити, што олакшава учење још више. Дакле, могућности су бескрајне.
НЕВЕРОВАТАН СЛУЧАЈ: Авионска компанија прихватила карту стару ДВЕ ДЕЦЕНИЈЕ!
Узмимо Хорслија за пример. Као дете, имао је проблеме са дислексијом. Кад је завршио средњу школу, читао је брзином петогодишњака. Међутим, убрзо након школе, заинтересовао се за памћење. Данас, он чита једну књигу дневно, течно говори три језика и заслужио је да понесе титулу "Међународни велемајстор памћења".