Инфекције, УПАЛА СИНУСА, ОПСТИПАЦИЈА, гљивичне инфекције: Симптоми који указују на КАНДИДУ
Обратите пажњу на могуће узрочнике!
Кандида је гљивица која помаже код упијања храњивих нутријената и пробаве, али само када се налази у одговарајућим нивоима у телу. Када дође до прекомерне производње, могу се појавити типични симптоми кандиде. Уколико се ово дигестивни систем не прегледа, може доспети у крвоток, а тада долази до отпуштања токсина.
СПИСКУ НЕМА КРАЈА: Све ОПЕРАЦИЈЕ Ане Кораћ, ПОГЛЕДАЈТЕ како је ИЗГЛЕДАЛА у првој сезони "Задруге" (ФОТО)
ЕЛИМИНИШЕ БАКТЕРИЈЕ ИЗ ГРЛА: Ова храна ОПОРАВЉА, греје и дезинфикује, одлична је за ХИДРАТАЦИЈУ
Антибиотици
Понекад су антибиотици потребни за сузбијање неке инфекције, како бисте се решили лоших бактерија у вашем организму. Проблем са антибиотицима и њиховим претераним кориштењем јесте то да они не убијају само лоше бактерије, већ се решавају и оних добрих.
Добре бактерије у вашем организму одговорне су за пробаву и држање кандиде под контролом. Након дужег периода конзумирања или честог кориштења током краћег периода, антибиотици могу ваше тело претворити у подручје савршено за размножавање кандиде.
Контрацептивне пилуле
За разлику од антибиотика, саме контрацептивне пилуле директно не узрокују гљивичну инфекцију и синдром прекомерног раста кандиде. Ипак, када исхрана жене садржи висок удео рафинисаних шећера, а у исто време је на антибиотицима, тада пилуле могу негативно утицати на њено тело и довести до инфекције кандидом.
Код неких жена могуће је да пилула узрокује гљивичне инфекције, па након што су се решиле првобитне инфекције и поновно почеле да користе пилуле, може се појавити кандида.
Орална употреба кортикостероида
Код особа које лече астму помоћу инхалатора постоји већи ризик за развијање кандиде у устима, што може довести до прекомерног раста кандиде.
Важно је да особе које тако лијече астму пажљиво прате упутства за испирање уста након сваког кориштења.
Дијабетес
Код особа с дијабетесом типа 1 и типа 2 висина шећера у устима и осталим слузницама виша је него код људи који немају дијабетес. С обзиром на то да је кандида тип гљивице, а шећер храни гљивице, јасно је да су они који имају дијабетес изложени већем ризику од развијања синдрома прекомерног раста кандиде.
Слаб имуни састав
Свако ко има слабији имунитет има веће шансе да му се у телу развије кандида. Тој популацији најчешће припадају новорођенчад и мала деца, старије особе, особе којим су дијагностикована разна упална стања и аутоимуне болести.
Девет симптома кандиде
- Хронични умор
- Поремећаји расположења
- Понављајуће инфекције вагиналног и уринарног тракта
- Орална кандидијаза
- Упала синуса
- Поремећаји у пробави
- Замагљење свести
- Гљивичне инфекције коже и ноктију
- Хормонска неравнотежа