„КЕНТАУР СОЈ“ БРЖИ И ГОРИ!: Ова ДВА СИМПТОМА су нови знаци да имате КОРОНУ, никако их не игноришите
Корона вирус опет хара, бројке заражених се повећавају, а стручњаци упозоравају на потпуно нове симптоме.
Упркос имунитету који је део људи стекао током више од две године пандемије, нове варијанте омикрон соја вируса убрзано се шире Европом, а у томе је још успешнија нова верзија БА 2.75 на друштвеним мрежама позната и као "Кентаур". Још није познато да ли је та варијанта стигла у Србију, али сваким даном број заражених расте, а стручњаци предвиђају да ће се то наставити током лета и јесени.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2020/04/28/beba.jpg?itok=Uy6EPYNV)
"Ако се жалите што ваши мужеви ОДУ У КАФАНУ ДОК СЕ ПОРАЂАТЕ, чекајте да чујете шта је мој супруг ПРИРЕДИО МЕНИ!" Детаљ један за другим све гори и гори...
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/2014/08/09/bazen-1.jpg?itok=0c37tNFG)
ВИРУСНА ИНФЕКЦИЈА КОЈА СЕ НЕВЕРОВАТНО ЛАКО ПРЕНОСИ - Најлакше се добија на БАЗЕНУ! Обратите пажњу на ПЕШКИРЕ и ТУШЕВЕ
Висока температура, грозница, губитак мириса или укуса сада се ређе појављују. Према подацима који су прикупљени од 17.500 људи, позитивних на ковид ове недеље, главни симптом који указује на вирус јесте упаљено грло.
Осим тога, промукли глас, кијање, умор, болови у мишићима и вртоглавица јављају се у нешто већој мери. Ево који симптоми су најчешћи:
- упаљено грло – 58 одсто
- главобоља – 49 одсто
- зачепљен нос – 40 одсто
- кашаљ без слузи – 40 одсто
- цурење носа – 40 одсто
- кашаљ са слузи – 37 одсто
- промукли глас – 35 одсто
- кијање – 32 одсто
- умор – 27 одсто
- болови у мишићима – 25 одсто
- вртоглавица – 18 одсто
- натечене жлезде на врату – 15 одсто
- бол у оку – 14 одсто
- промене у чулу мириса – 13 одсто
- стезање у плућима – 13 одсто
- грозница – 13 одсто
- дрхтавица – 12 одсто
- краткоћа даха – 11 одсто
- бол у уху – 11 одсто
- губитак мириса – 10 одсто
Оваква учесталост симптома код заражених поклапа се са налазима других истраживача. Научници верују да би ово могло да указује на то како се вирус мења и мутира.
„Ништа се ту није променило, добили смо један облик који је мало бржи, мало гори од овог претходног, зато што пробија обичну маску. Мора да се обрати пажња због константног раста нових случајева. Највише изазива и даје симптоме инфекција горњих респираторних путева, гушобољу, цурење из носа, промуклост, општа болност тела. Већина људи ће помислити да болује од неке баналне респираторне инфекције“, објашњава др Жујовић.