НАЈВЕЋИ НЕПРИЈАТЕЉИ ТВОЈЕ ВАГ*НЕ: Бразилска депилација и танге јој јако штете
Избегавај ове навике.
Кажу да су жене компликоване, али и женама је врло компликовано. Одржавање хигијене интимних делова је нешто о чему се обично говори тихо, па су зато заблуде најгласније. Ево шта треба свака дама да зна.
Не носите танге
Танге треба носити што ређе. Оне су најчешће израђене од синтетичког материјала који није пријатан за кожу. Оне немају основну функцију, а то је да покривају интимне органе. Задњи део танги сталним трењем између глутеуса и око аналног предела доприноси и да се бактерије из цревног тракта преносе према полним органима или ка мокраћној бешици.
Пре него што попијете прву кафу ОБАВЕЗНО урадите једну ствар
Улошци или тампони?
И улошци и тампони подједнако су ефикасни и најбитније је да их често мењате. Избор зависи и од обилности и дужине трајања циклуса. Без обзира на њега акценат је на честој промени и редовној хигијени.
Никако не седите на хладном бетону
Седење на хладном бетону најчешће доводи до упала мокраћне бешике или полних органа, посебно јајника. Учестале упале полних органа доводе до трајних промена на њима, а то може да има за последицу и стерилитет.
ЗЕЛЕНА МАШИНА: Ово је напитак који ТОПИ САВ ВИШАК! За само 3 недеље ИЗБАЛАНСИРА хормоне
Длачице "тамо доле" треба да остану тамо доле
Стидне длачице имају заштитну улогу, а потпуна депилација може оштетити кожу и довести до проблема урастања длачица и гнојних процеса. Сам процес уклањања може бити и опасан. Кожа у пределу гениталија је јако осетљива, те приликом депилације топлим средствима може доћи до опекотина и до физичког оштећења.
Пазите шта пише на влажним марамицама
Постоје влажне марамице које су намењене за брисање интимних делова тела, али њих треба користити што ређе само у ситуацијама кад нисмо у могућности да користимо воду.
НЕ ТРЕБАЈУ ВАМ ТАБЛЕТЕ: Ево како да се природним путем решите главобоље!
Чудно звучи, али даље руке од сапуна
Нередовно и неправилно одржавање хигијене гениталија је велики проблем, али и претерано коришћење хемије, сапуна, шампона, чиме се мења ПХ вагиналне средине и повећава се могућност развоја гљивица и бактерија у вагиналној средини.
Када на преглед?
Гинеколошке прегледе треба обављати редовно,а то је обавезно једном годишње, а у зависности од налаза при прегледу и од мишљења лекара некад и чешће. Годишњи преглед подразумева колпоскопски преглед са узимањем Папа бриса који служе за рано откривање карцинома грлића материце, одређивање степена чистоће вагиналног секрета, као и клинички тзв. бимануелни преглед органа у малој карлици. У зависности од налаза некад је потребно урадити и ултразвучни преглед. У оквиру годишњег прегледа код младих особа обавезно би било урадити и ултразвучни преглед дојки.