ПОМОЋ ПРИРОДЕ: Ово су ТРИ намирнице које ће вам ублажити НАПАДЕ МИГРЕНЕ, врло су ДЕЛОТВОРНЕ
Ове намирнице већ имате у кухињи, а нисте ни знали колико су лековите!
Доласком хладних јесењих и зимских дана због промене времена главобоље и мигрене чешће се јављају код великог броја људи.
Ако и ви спадате у ту групу, уместо таблета, пронађите одговарајућу терапију из природе.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/11/29/shutterstock_1247930323.jpg?itok=YdmuHngq)
Пулмолог упозорава: Не лечите кашаљ на своју руку, ако приметите ОВО морате да се обратите лекару!
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/330764/profimedia-0317069959.jpg?itok=kQlnI8lq)
БАЦАТЕ ЉУСКЕ ОД ЈАЈА?! Када чујете шта можете са њима, чуваћете их као СУВО ЗЛАТО
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/09/29/243275734_364664401977298_1999599398229154466_n.jpg?itok=OYfsG3Be)
ЈЕДНА ПОРУКА, ПРЕПУНА БОЛА: Овако се Јелена Карлеуша опростила од Милутина Мркоњића! (ФОТО)
Чајеви као превенција
Услед промене времена моги хронични болесници имају разноразних проблема, а један о најчешћих су управо мигрене.
Веровали или не, чајеви од лековитог биља, поготову рузмарина и ђумбира вам могу веома помоћи у тренуцима када мислите да ћете се "распасти" од болова.
Кашичицу рузмарина, обавезно сувог, прелијте са 300мл кључале воде и оставите да одстоји десетак минута. Процедите га и попијте.
Препоручљиво је и то да чај пијете веома споро, уколико нисте у журби, најбоље га је пити "на кашичицу" на сваких 2 до 5 минута, како вам не би припало мука.
Чај од ђумбира се такође једноставно прави - кашику ђумбира у праху прелијте са 250 мл кључале воде. Пустите да мало одстоји и када се прохлади, чају можете додати сок од пола лимуна.
Уколико желите да ваш чај од ђумбира буде још делотворнији, можете купити у продавници свеж ђумбир, очистити га и прокувати. Воду процедите а скувани ђумбир можете појести уз кашику меда.
Водите рачуна, иако је скуван, ђумбир је врло непријатног укуса, зато се препоручује да га конзумирате уз мед или природни џем.
Такође, никако немојте прекорачити дневну дозу од четири шоље дневно.
Облоге од кромпира
Код мигрене се препоручују и облоге од кромпира, које се врло једноставно праве.
Потребно је да насецкате сиров кромпир и памучном крпом га причврстите на чело. Облоге оставите десетак минута, а у току дана их поновите барем још једном.
Етерично уље нане
Код напада мигрене можете користити и етерично уље нане за масирање слепоочница или као инхалацију.
Уколико нисте у прилици да купите чисто етерично уље нане, можете и сами направити тинктуру.
Потребно је да прелијете 20 грама сувих листова нане са 100 мл медицинског алкохола од 70%. Оставите мешавину да одстоји 15 дана, па процедите кроз памучну газу.
Ова лековита биљка садржи витамине, минерале, киселине, бетакаротен, влакна, танине, флавоноиде. Захваљујући својим лековитим својствима, лист и етерично уље нане важне су сировине за производњу великог броја лекова, хигијенских, дијететских, козметичких, парфимеријских и многих других препарата.