СЕКРЕТ, БАКТЕРИЈА, В*ГИНАЛНЕ ИНФЕКЦИЈЕ: Све ове ПРОБЛЕМЕ можете решити увођењем ове рутине!
Ништа једноставније!
Вагиналне инфекције у нашој земљи и даље се погрешно лече антибиотицима. Став Светске здравствене организације је да је за ова стања најбоља терапија – пробиотик.
САМО ДВА ГУТЉАЈА УЈУТРУ: Ако желите да ЗАТРУДНИТЕ, почните одмах да пијете овај напитак!
Вагиналне и уролошке инфекције су међу најучесталијим обољењима код жена и један од најчешћих разлога за одлазак код доктора, упозоравају лекари. Свака жена је барем једном имала тегобе које су изазване урогениталним инфекцијама.
ИЗЛЕЧИЋЕ ШТИТНУ ЖЛЕЗДУ: Узимате лекове, а уз ОВЕ НАМИРНИЦЕ решићете се овог здравственог ПРОБЛЕМА!
Брз темпо живота, нередовна исхрана, стрес, хроничне болести, незаштићени полни односи, трудноћа, менопауза, промена средине могу да доведу до нарушавања физиолошких процеса. Када се наруши вагинална флора мењају се изглед и мирис вагиналног секрета, јавља се свраб, пецкање.
Одржавање равнотеже нормалне вагиналне флоре се постиже употребом вагиналних препарата који садрже лактобациле, млечну киселину и изофлавоне соје.
– Када се раствори у вагини, ова специфична вагиналета за неколико минута ослобађа млечнокиселинске бактерије и млечну киселину, што доприноси снижењу вагиналне пХ вредности до четири или четири и по, и блокира насељавање и раст патогене микрофлоре – каже др Мима Фазлагић, гинеколог.
ПОСЛУШАЈТЕ СТРУЧЊАКЕ! Ово је ПРАВО време за ТУШИРАЊЕ!
Вагина није стерилан орган, наставља др Фазлагић, а бактерије су саставни део те средине.
– Антибиотици који се узимају орално у малој количини доспевају до вагиналне слузнице, а и тада врло брзо праве резистенцију и дешава се готово увек да се после таквих терапија само један сој бактерија замени другим. Наравно, постоје случајеви када се дају антибиотици, али то је само код посебних индикација. Најбоље је проблеме решавати локалном терапијом, тачније вагиналетама, а природну одбрану вагиналне слузнице очувати употребом пробиотика – каже др Фазлагић.
ОСЕДЕЛИ СТЕ ПРЕ ВРЕМЕНА: Ово РАДИТЕ свакодневно, а не знате колико лоше утиче на вашу косу!
Континуираном употребом вагиналних пробиотика превенира се настанак вагиналних инфекција, саветују стручњаци. Са применом треба почети 10 дана пре менструације или одмах по престанку циклуса. У случају потребе, примена се може продужити до максимум 20 дана.
ОВО ВАМ ЈЕ ОД МАМЕ: Ево шта ЗДРАВЉЕ ВАШЕ МАЈКЕ открива о вама! Од ових БОЛЕСТИ се не може побећи
– Препоручује се једна вагинална таблета, најбоље увече, пре спавања. Пробиотици су природни, направљени од лактобацила који чине да слузница буде боља. Ипак, треба имати на уму да се са годинама старости киселост вагине мења и бактерије се више насељавају, нарочито у менопаузи – тврди др Фазлагић.