Регулација за ПОРЕМЕЋАЈ рада ШТИТНЕ ЖЛЕЗДЕ: Направи сок од пар намирница, а ово ПОВРЋЕ ИЗБЕГАВАЈ
Иако се сматра здравим у овом случају може погоршати ситуацију.
Уколико имате проблем са радом штитне жлезде, представљамо вам природни напитак који регулише рад штитне жлезде, али у исти време даје енергију и снагу. Биће вам потребно неколико састојака, а овај напитак можете пити ујутру.
Састојци:
- 7 шољица изворске или филтриране воде
- 1 шољица 100-постотног сока од бруснице
- ¼ кашичице сувог ђумбира
- ½ кашичице цејлонског цимета
- ¼ кашичице мушкатног орашчића
- ¾ шољице свеже исцеђеног сока од наранче
- ¼ шољице свеже исцеђеног сока од лимуна
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/05/07/ciscenje_tepiha.jpg?itok=uHpkQ0aw)
Сјајан трик за чишћење тепиха помоћу НАМИРНИЦЕ ИЗ КУХИЊЕ - за пар секунди тепих ће бити као нов (ВИДЕО)
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/84136/anastasija-raznatovic_foto_srbijadanas_1_5.jpg?itok=CegnCUC8)
ШОК ТРАНСФОРМАЦИЈА! Анастасија Ражнатовић са КРАТКОМ КОСОМ! Показала нову паж фризуру! (ФОТО)
Припрема:
Загрејте воду на ватри и пре него што заври додајте сок бруснице, затим додајте зачине и пустите да кључа на најнижој температури 20 минута. Када се охлади на собну температуру додајте сок поморанџе и лимуна. Количина је предвиђена за један дан.
Тајна лековитости напитка за штитну жлезду
Бруснице су одличан извор јода који је есенцијалан за здравље штитне жлезде, а ове бобице га садрже чак 400 мцг-а и представљају један од најбољих природних извора јода. Адекватан унос јода помаже детоксикацију тела, регулише метаболизам, раст и развој.
Ђумбир је тренутно јако популаран лековит зачин и то с оправданим разлогом јер делује. То укључује и благотворно деловање на штитну жлезду. Садржи магнезијум који се показао критичним у контролирању болести штитне жлезде. Уз то делује и антиупално што помажу у спречавању упалних процеса везаних уз хипотиреоидизам.
Цимет је вишеструко користан лек за штитњачу. Садржи екстракт који игра битну антиупалну улогу. Лаички, медицинска примена цимета могла би имати велику улогу у терапији успореног рада штитне жлезде. Уз то, цимет делује антиупално и смањује инзулинску резистенцију која је уско повезана с настанком Гравесове болести.
Мушкатни орашчић природни је подизач расположења и седатив, те подстиче метаболизам.
Сок од поморанџе богат је извор Ц витамина који је битан за многе процесе у телу. Садржи идеалану размеру фруктозе и глукозе, те минерале магнезијум и калијум. Позитивно делује на штитну железду и повећава глукуронску киселину која веже и елиминира токсине из тела те помаже у исправној функцији хормона.
Лимунов сок вредног је нутритивног састава и велике лековитости за низ болести, помаже детоксикацију и јача имунитет.
Уколико имате успорен рад штитне жлезде пијте овај напитак свакодневно. Такође једите храну богату Б комплексом и гвожђем, алге су у овом случају најбуље. Повећајте унос хране богате А витамином попут батата, шаргарепе или бундеве.
Генерално правило је да једете здраву и органску храну богату антиоксидансима.
Избегавајте храну која може ометати рад штитне жлезде – броколи, зеље, цвекла, кељ, спанаћ, соја, кикирики.