ТАЈНА ЈЕ У ПРЕЗНОЈАВАЊУ: ДЕДИН народни лек ПРОТИВ ГРИПА стар колико и Срби (РЕЦЕПТ)
Овај напитак се узима непосредно пред спавање иначе нема добро деловање
Румени образи, много смеха, препричавање заједничких доживљаја с пријатељима, најдивније је креирање успомена у касним поподневним сатима уз оне које волите.
Свако има своју јединствену тајну како би чаша куваног вина или куване ракије била укусна и очаравајућа. А још једна добра ствар, осим богатог укуса јест што постоји безброј варијација на ову тему. Можете се поиграти креативношћу и свакога пута направити бољу и занимљивију верзију куваног вина и ракије коју ћете послужити својим пријатељима.
Оно што је најбоље од свега је да се Срби куну у кувану ракију као у лек против грипа, лек за бољу циркулацију али и за опуштање.
ПРАЗНИЧНИ СПЕЦИЈАЛ: Најлепши и НАЈУКУСНИЈИ СЛАТКИШИ за свечану трпезу (РЕЦЕПТ, ФОТО)
ПОКЛОН ОД 7.000 € ЗА НОВОПЕЧЕНУ МАМУ: Каћу Грујић муж изненадио вредним поклоном, одмах се похвалила на мрежама
Потребно вам је: 4 супене кашике шећера, 250 мл меке ракије (10 до 12 гради), 100 мл воде.
Припрема: У металну шерпицу или џезву ставите шећер да се карамелизује, када то постигнете скините са рингле па додајте одмах ракију и воду. Вратите на ринглу да прокува и да се шећер растопи.
Служити топло и то искључиво у друштву добрих пријатеља јер се може десити да вас овај чај натера да кажете оно што трезни иначе не бисте. Како би спречили грип или симптоме прехладе, умотајте се у ћебе како бисте се презнојили.
Ако нисте љубитељ ракије, кувано вино има скоро исто дејство, али сасвим другачији укус.
Потребно је: 500 мл црног вина, 200 мл воде, 3 кашике шећера, пола кашићице цимета и пола кашићице каранфилића.
У шерпицу ставите 200 мл воде, додајте 3 кашике шећера, пола кашичице цимета и пола кашићице каранфилића. Пустите да вода проври.
Када проври додајте 500 мл сувог црног вина и чим се вино мало загреје склоните са ватре.
Како кувано вино и кувана ракија лече?
Тајна је у презнојавању. Презнојавање као терапија је веома практична и делотворна јер са њом регулишете телесну температуру. Када телесна температура расте, средишњи нервни систем алармира жлезде задужење за знојење да испуштају зној, што резултира расхлађивањем тела.