Због ових 5 ГРЕШАКА вам дијета не успева, обратите пажњу на њих
Ако сте на режиму, а резултати изостају, онда су посреди следеће грешке.
Губитак тежине је напорно путовање које ће вам вероватно задати бројне ударце успут. Један од најчешћих изазова са којима се суочавају људи који желе да смршају је потреба за тренутним резултатима, што често доводи до јо-јо ефекта јер се на овај начин изгубљена тежина брзо враћа. Како је сезона празника иза угла, све већи број појединаца усваја дијету и поставља нереалне циљеве за мршављење.
Потреба за губитком тежине долази из здравствених, али и из естетских разлога.
Постепено и стабилно редуковање тежине је често најбољи приступ сагоревању калорија, а да би се то постигло, мора се изградити здрав начин живота који укључује уравнотежену исхрану, редовно вежбања, добар сан и смањење стреса.
Ово је 5 најчешћих грешака због којих не мршавите:
1. Једете мање калорија
Када сте на путу губитка тежине, праћење једноставног принципа не функционише увек. Нискокалоричне дијете су често опасне јер могу изазвати неухрањеност, а шансе за развој недостатака понекад могу бити фаталне. Умор, раздражљивост, умор и смањени имунитет могу бити последица нискокалоричне дијете. Такође постоји шанса да ће тело пасти у шок, што ће узроковати смањење метаболизма и подстаћи складиштење масти, а не сагоревање. Као резултат, губитак тежине се успорава. Увек је боље имати прописан број калорија и фокусирати се на праве групе хране, а не на ограничења.
Годинама бесплатно лечио сиромашне и болесне - Ко је доктор Мухамед Машали чију смрт и данас оплакују у Египту?
СТРОГ ПОСТ, ТИШИНА И МИР - Улазимо у последње две недеље поста, ови важни празници нас очекују пре Ускрса
2. Скривене калорије
Можда сте одабрали здраву храну како би обезбедили мршављење, али можда нисте свесни да постоје и скривене калорије у храни коју једете. Чак и храна и пића који се сматрају здравим, направљена на одређени начин може бити јако калорична. Млеко у одређеним јелима може додати калорије, па га је боље заменити оним биљног порекла, као што су од бадема и соје. Уз помоћ апликација можете пратити калорије, или се консултовати са вашим нутриционистом.
3. Погрешна комбинација хране
Здрави тањир је најприхваћенији метод аранжирања оброка, а 50% оброка треба да буде поврће (у облику салата), 25% протеина, 25% угљених хидрата, а последњих 5% пробиотика. Свака група хране која се прескочи доводи до повећања количине угљених хидрата, што подиже ниво инсулина и подстиче складиштење масти. Да бисте избегли ограничења, покушајте да имате исправне комбинације хране у одговарајућим размерама.
4. Не сагоревате довољно калорија
Вежбање ће убрзати губитак тежине. Немогућност сагореваја довољно калорија, те постепено побољшавање тренинга су уобичајене грешке које људи праве када покушавају да изгубе тежину. За вежбе умереног интензитета, циљајте на сагоревање 150–250 калорија, а за вежбе високог интензитета 300–700. Најбоље је мешати тренинг снаге са вежбама издржљивости.
5. Постављање нереалних циљева
Циљајте на веће циљеве, али не заборавите да будете реални. Поделите веће циљеве на мање, а мање на микро циљеве. Многи људи добро почну, али одустану када не виде никакав напредак након месец дана. Напредак би могао бити већи и бољи већ следећег месеца. Промена састава тела, повећани нивои енергије и промене у телесним статистикама су много бољи показатељи напретка од једноставног уочавања смањења тежине на ваги.
Не гуглајте о болестима, сваку промену или здравствени проблем пријавите свом лекару и консултујте се око лечења и терапије.