НИЈЕ ДОБРА ЗА СВЕ: Ево зашто АУТОФАГИЈА не делује исто код свих, 1 САСТОЈАК у исхрани мења све!
Аутофагија не делује на сваког исто - осим сатнице за јело и гладовање, важан је и један састојак у исхрани
Аутофагију све чешће промовишу разне славне личности, па се ова врста дијете шири по целом свету.
Има већ доста доказа да више сати гладовања може да помогне телу да се обнови, па чак и да продужи живот, али ипак дијететичари упозоравају да ово није идеалан начин да смршате.
"Схватила сам да ме се СИН СТИДИ када ми је рекао да га НЕ ДОВОДИМ У ШКОЛУ него само до ћошка!" Угојила се до непрепознатљивости, а онда је уследила драстична трансформација!
ИПАК НИШТА ОД ЦИРБЕСА: Овај познати ПОЛИТИЧАР је нови дечко Иване Николић (ФОТО)
СКОРО СВАКА 4. ЖЕНА У СРБИЈИ ИМА ОВАЈ ГИНЕКОЛОШКИ ПРОБЛЕМ: Ево како да га се природним путем решите, БЕЗ ЗАХВАТА
Централна идеја аутофагије јесте да се оброци "сабију" у краћи период током дана. Притом, већина људи заборавља или, можда, чак и не зна да се процес аутофагије може покренути и јаким тренингом или криотерапијом (излагањем тела ниској температури).
Међутим, многи су искусили да дијета по најчешћој сатници 16:8 (први број означава сате гладовања) не даје исте ефекте као код других. Зашто?
"Кад особа престане да једе, рецимо, у 19 часова, тело ће бити нахрањено све до 22х", објашњава Рејчел Кларксон, дијететичарка из Лондона. "Другим речима, тело и даље вари хранљиве материје. Ако сте јели намирнице пуне угљених хидрата, то ће вам обезбедити лепу залиху глукозе, барем за неколико сати, а она је наше главно гориво."
Тек кад се глукоза потроши, тело улази у катаболично стање, а оно наступа око три сата после јела. У тој фази, гликоген из јетре и мишића се претвара у глукозу. Кад искористимо ускладиштени гликоген, тело прелази на кетоне, које јетра производи од масних киселина. Тек на том стадијуму, који се зове кетоза, почиње аутофагија.
"Нико не зна тачно кад се прелази са коришћења глукозе на кетозу", објашњава Рејчел. "То зависи од много услова - генетике, општег здравља, животног стила неке особе. Количина гликогена коју имате зависи умногоме од онога шта сте јели, колико сте појели и колико енергије сте потрошили."
То значи да, ако је ваша исхрана богата угљеним хидратима, можда уопште нећете изаћи из катаболичног стања јер ћете увек имати резерву гликогена. Обрнуто, они који једу мало угљених хидрата и редовно вежбају имају много мањи ниво глукозе у крви као и мању количину ускладиштеног гликогена.
Тек ако ускладите и ниво угљених хидрата у исхрани, можете очекивати да аутофагија да боље резултате.