Kineski turisti PREPLAVILI BEOGRAD: Šta ih dovodi u naš grad i zbog čega smo im postali OMILJENA DESTINACIJA?
Beogradska tvrđava, Skadarlija, Gardoš, Ada Ciganlija, samo su neka od mesta po kojima je naša prestonica poznata. Da to znaju i drugi, govori i veliki broj turista koji je tokom godine nadmašio sve rekorde.
Samo u prvoj polovini 2019. posetilo nas je više od pola miliona stranih turista, a ubedljivo najviše stiglo je upravo iz Kine.
Dovoljno je da prošetate tokom dana Knez Mihailovom, pa da sretnete barem nekoliko desetina turista iz najmnogoljudnije zemlje na planeti. Bilo da dolaze na par dana, ili su pak u prolazu, da dolaze sami ili je reč o porodičnim turama, utisak je uvek isti, našim gradom su oduševljeni.
Jedna od njih je i Sani Vu, koja je bila na Kalemegdanu, a u našoj prestonici je prvi put.
- Ovde sam već 11 dana, sutra idemo kući. Oduševljena sam vašim gradom i vratila bih se opet - rekla je ona.
GORE PEŠACI, DOLE KAFIĆI Pogledajte nove slike kako bi mogao da izgleda Stari savski MOST NA SUVOM
BEOGRAD je prestonica među 10 top destinacija za 2020! Turisti ne dolaze samo zbog noćnog provoda, već i ZBOG OVOGA!
Beograd će u 2020. imati REKORDAN BUDŽET: Spremno 1,2 MILIJARDE EVRA!
S njom je bila i prijateljica, dve Kineskinje šaljivo su se vukle za ruku dok je Sani Vu i pričala nešto na kineskom, pokušavajući drugaricu da natera da se fotografiše. Ipak, ovaj put je stidljivost pobedila.
Idući dalje, kod čuvenog topa na Kalemegdanu, jedna od Kineskinja je odlučila da svoju glavu stavi u otvor istog, No, zbog slabog poznavanja engleskog jezika nije bilo informacije kojim povodom je ovde i kako joj se sviđa grad. Ipak, s obzirom da je sa sobom nosila i kameru, može se pretpostaviti da je možda i uticajna jutjuberka u svojoj zemlji, te da će ovde snimiti i neki blog.
Da Kinezima nije samo interesantna glavna pešačka ulica i Beogradska tvrđava, objasnila je i Lesli u Knez Mihailovoj.
- Ovde sam pet dana. Sama sam došla i sutra planiram da posetim hram Svetog Save, kao i manje poznate beogradske destinacije - rekla je ona.
Lesli je jedna od retkih Kineskinja koje su se na ovaj dug put obrele samostalno, a među kineskim posetiocima ima i čitavih porodica koje su odlučile da krenu na tako dalek put.
- Velika većina dolazi u organizovanim turama, retke su pojedinačne posete. Vole da razgledaju grad, interesuje ih istorija Beograda, stare zgrade. Iako ne važe za prevelike gurmane, mnogi ne propuštaju da probaju srpske specijalitete. I mnogo vole da se slikaju - rekao je jedan od turističkih vodiča koji je zadužen isključivo za goste sa Dalekog istoka.
Za veliki broj kineskih turista u Beogradu zaslužna je i odluka po kojoj Kinezima već skoro tri godine nisu potrebne vize za dolazak u Srbiju.
- Obožavaju naše džemove, med, a posebno ih oduševljava rakija! Najviše vole medovaču, nju najviše kupuju i nose u Kinu. Takođe kupuju suvenire sa oznakama Srbije i Beograda - rekla je jednom prilikom Aneta Uskoković, savetnik u Turističkoj organizaciji Srbije.
Dok jedni dobro pričaju engleski, drugi s osmehom skreću pažnju kako i nisu baš najvičniji u poznavanju ovog jezika, te nastavljajju svoj put otkrivanja beogradskih dragulja. U tome im od skoro pomažu i njihovi policajci koji zajedno sa našima patroliraju prestoničkim ulicama, te zemljacima služe i kao svojevrsni turistički vodiči od kojih mogu da dobiju informaciju "šta videti i gde je najbolje jesti".
Aleksandar I Karađorđević i Vudro Vilson dobijaju SPOMEN-OBELEŽJA: Evo šta povezuje ova dva vladara!
LJUBAV I LEPI MANIRI NE MARE ZA GODINE: Ovo je FOTOGRAFIJA DANA koja je ODUŠEVILA BEOGRAĐANE!
OVAKO MOSKVA SLAVI SLOBODU BEOGRADA: Veličanstven vatromet u čast oslobađanja srpske prestonice! (VIDEO)
U BEOGRADU SVE ULICE DOBILE IME: Više nema kuća bez adrese!
U Beogradu je već danima ZAGAĐEN VAZDUH, a evo šta je GLAVNI RAZLOG i koliko će trajati SMOG