Кинески туристи ПРЕПЛАВИЛИ БЕОГРАД: Шта их доводи у наш град и због чега смо им постали ОМИЉЕНА ДЕСТИНАЦИЈА?
Београдска тврђава, Скадарлија, Гардош, Ада Циганлија, само су нека од места по којима је наша престоница позната. Да то знају и други, говори и велики број туриста који је током године надмашио све рекорде.
Само у првој половини 2019. посетило нас је више од пола милиона страних туриста, а убедљиво највише стигло је управо из Кине.
Довољно је да прошетате током дана Кнез Михаиловом, па да сретнете барем неколико десетина туриста из најмногољудније земље на планети. Било да долазе на пар дана, или су пак у пролазу, да долазе сами или је реч о породичним турама, утисак је увек исти, нашим градом су одушевљени.
Једна од њих је и Сани Ву, која је била на Калемегдану, а у нашој престоници је први пут.
- Овде сам већ 11 дана, сутра идемо кући. Одушевљена сам вашим градом и вратила бих се опет - рекла је она.
ГОРЕ ПЕШАЦИ, ДОЛЕ КАФИЋИ Погледајте нове слике како би могао да изгледа Стари савски МОСТ НА СУВОМ
БЕОГРАД је престоница међу 10 топ дестинација за 2020! Туристи не долазе само због ноћног провода, већ и ЗБОГ ОВОГА!
Београд ће у 2020. имати РЕКОРДАН БУЏЕТ: Спремно 1,2 МИЛИЈАРДЕ ЕВРА!
С њом је била и пријатељица, две Кинескиње шаљиво су се вукле за руку док је Сани Ву и причала нешто на кинеском, покушавајући другарицу да натера да се фотографише. Ипак, овај пут је стидљивост победила.
Идући даље, код чувеног топа на Калемегдану, једна од Кинескиња је одлучила да своју главу стави у отвор истог, Но, због слабог познавања енглеског језика није било информације којим поводом је овде и како јој се свиђа град. Ипак, с обзиром да је са собом носила и камеру, може се претпоставити да је можда и утицајна јутјуберка у својој земљи, те да ће овде снимити и неки блог.
Да Кинезима није само интересантна главна пешачка улица и Београдска тврђава, објаснила је и Лесли у Кнез Михаиловој.
- Овде сам пет дана. Сама сам дошла и сутра планирам да посетим храм Светог Саве, као и мање познате београдске дестинације - рекла је она.
Лесли је једна од ретких Кинескиња које су се на овај дуг пут обреле самостално, а међу кинеским посетиоцима има и читавих породица које су одлучиле да крену на тако далек пут.
- Велика већина долази у организованим турама, ретке су појединачне посете. Воле да разгледају град, интересује их историја Београда, старе зграде. Иако не важе за превелике гурмане, многи не пропуштају да пробају српске специјалитете. И много воле да се сликају - рекао је један од туристичких водича који је задужен искључиво за госте са Далеког истока.
За велики број кинеских туриста у Београду заслужна је и одлука по којој Кинезима већ скоро три године нису потребне визе за долазак у Србију.
- Обожавају наше џемове, мед, а посебно их одушевљава ракија! Највише воле медовачу, њу највише купују и носе у Кину. Такође купују сувенире са ознакама Србије и Београда - рекла је једном приликом Анета Ускоковић, саветник у Туристичкој организацији Србије.
Док једни добро причају енглески, други с осмехом скрећу пажњу како и нису баш највичнији у познавању овог језика, те настављајју свој пут откривања београдских драгуља. У томе им од скоро помажу и њихови полицајци који заједно са нашима патролирају престоничким улицама, те земљацима служе и као својеврсни туристички водичи од којих могу да добију информацију "шта видети и где је најбоље јести".
Александар И Карађорђевић и Вудро Вилсон добијају СПОМЕН-ОБЕЛЕЖЈА: Ево шта повезује ова два владара!
ЉУБАВ И ЛЕПИ МАНИРИ НЕ МАРЕ ЗА ГОДИНЕ: Ово је ФОТОГРАФИЈА ДАНА која је ОДУШЕВИЛА БЕОГРАЂАНЕ!
ОВАКО МОСКВА СЛАВИ СЛОБОДУ БЕОГРАДА: Величанствен ватромет у част ослобађања српске престонице! (ВИДЕО)
У БЕОГРАДУ СВЕ УЛИЦЕ ДОБИЛЕ ИМЕ: Више нема кућа без адресе!
У Београду је већ данима ЗАГАЂЕН ВАЗДУХ, а ево шта је ГЛАВНИ РАЗЛОГ и колико ће трајати СМОГ