STRAVIČNA REALNOST: Pedofili više ne vrbuju samo decu, slike nagih mališana traže i roditeljima!
Želeći da dođe do fotografija dece, osoba se predstvaljala kao urednica modnog časopisa za devojčice, koja trenutno boravi u Francuskoj, i u potrazi je za novim modelima
U tamnu stranu interneta ovih dana uverili su se i mame iz Hrvatske koje su razotkrile strašne poruke koje je im je slala osoba predstavljajući se kao novinarka iz Srbije.
Roditelji, OPREZ! JEZIVA igra stiže u Srbiju i tera decu na ovaj UŽAS!
Novi slučaj igrice "Plavi kit" prijavljen U REGIONU: Dečak sebi ISEKAO RUKU
Želeći da dođe do fotografija dece, osoba se predstvaljala kao urednica modnog časopisa za devojčice, koja trenutno boravi u Francuskoj, i u potrazi je za novim modelima. Ona je deci, ali i roditeljima tražila da se fotografišu, odnosno da fotografišu svoju decu nudeći da im sve to plati.
Udruženje „Lavice- zaštita i pomoć žrtvama pedofila“ odbjavila je prepisku između navodne urednice modnog časopisa i jedne devojčice.
- Simpatična si, u tim godinama telo dostiže punu fizičku zrelost i telesne razlike između momaka i devojaka postaju sve veće. Simpatična si, možeš zaraditi dosta novca na svojim slikama Nikolina - jedna je od poruka koja je upućena preko Mesindžera.
„Potrebno je da se slikaš što više ili da slikaš neku malu devojčicu, kad se slikaš što više skini garderobu, i onda mi pošalješ slike ovde u poruci, posle 5 do 7 dana šaljem novac preko pošte ili preko banke kako ti bude odgovaralo…“, samo su neke od poruka upućene roditeljima i deci.
Dotična je u prepisci navela i da „za 50 slika devojčice može da se zaradi oko 8.000 evra“.
Psovke, šutiranje, čupanje za kosu: Užasna tuča učenica u školskom dvorištu (VIDEO)
Izvršna direktorka udruženja „Prijatelji dece Srbije“ Iva Eraković kaže da je jako važno da se roditelji edukuju o društvenim mrežama i opasnostima koje vrebaju na internetu.
- Istraživanja pokazuju da bi se svega 5 odsto dece u takvim situacijama obratilo za pomoć roditeljima. Trebalo bi da se utvrdi da li je tu u pitanju samo nedovoljna bliskost roditelja i dece koja evidentno postoji, ili još nešto – kaže Iva, pozivajući se na podatak do kog je došla organizacija Stop cyberbullying.org .
Ona objašnjava da se neka deca kada se nađu u situaciji da ih neko uznemirava ne smeju dakažu roditeljima iz straha da će im biti oduzeti telefoni i računari, dok se druga deca jednostavno stide što su se našla u takvoj situaciji.
Ona dodaje da su i sami roditelji jako nesmotreni kada objavljuju slike svoje dece na internetu.
- Dešava se da roditelji slikaju đaka prvaka ispred škole i tu fotografiju objave na svom otvorenom Fejsbuk nalogu. Time pokažu dete i kažu u koju školu ide, sve su postavili da svi mogu da vide – kaže ona.
Iva dodaje da su podaci do kojih je ovo udruženje došlo kroz istraživanje pokazali da čak 90 odsto desetogodišnjakaima pristup internetu preko računara, a skoro 50 odsto preko mobilnog telefona.
U okviru našeg projekta LOG OUT nasilje, koji se realizuje u saradnji sa Gradom Beogradom, a usmeren je na prevenciju i suzbijanje posledica digitalnog nasilja, u narednim mesecima imaćete priliku da se informišete o tome kako da ostanete bezbedni na internetu, na šta treba da obratite pažnju, kako da uočite zlostavljanje u digitalnom svetu i da steknete mnoštvo drugih korisnih znanja koja će pomoći da u Srbiji rastu bezbedna deca. Podržite nas, jer zaštita dece zavisi od svih nas!