СТРАВИЧНА РЕАЛНОСТ: Педофили више не врбују само децу, слике нагих малишана траже и родитељима!
Желећи да дође до фотографија деце, особа се предстваљала као уредница модног часописа за девојчице, која тренутно борави у Француској, и у потрази је за новим моделима
У тамну страну интернета ових дана уверили су се и маме из Хрватске које су разоткриле страшне поруке које је им је слала особа представљајући се као новинарка из Србије.
Родитељи, ОПРЕЗ! ЈЕЗИВА игра стиже у Србију и тера децу на овај УЖАС!
Нови случај игрице "Плави кит" пријављен У РЕГИОНУ: Дечак себи ИСЕКАО РУКУ
Желећи да дође до фотографија деце, особа се предстваљала као уредница модног часописа за девојчице, која тренутно борави у Француској, и у потрази је за новим моделима. Она је деци, али и родитељима тражила да се фотографишу, односно да фотографишу своју децу нудећи да им све то плати.
Удружење „Лавице- заштита и помоћ жртвама педофила“ одбјавила је преписку између наводне уреднице модног часописа и једне девојчице.
- Симпатична си, у тим годинама тело достиже пуну физичку зрелост и телесне разлике између момака и девојака постају све веће. Симпатична си, можеш зарадити доста новца на својим сликама Николина - једна је од порука која је упућена преко Месинџера.
„Потребно је да се сликаш што више или да сликаш неку малу девојчицу, кад се сликаш што више скини гардеробу, и онда ми пошаљеш слике овде у поруци, после 5 до 7 дана шаљем новац преко поште или преко банке како ти буде одговарало…“, само су неке од порука упућене родитељима и деци.
Дотична је у преписци навела и да „за 50 слика девојчице може да се заради око 8.000 евра“.
Псовке, шутирање, чупање за косу: Ужасна туча ученица у школском дворишту (ВИДЕО)
Извршна директорка удружења „Пријатељи деце Србије“ Ива Ераковић каже да је јако важно да се родитељи едукују о друштвеним мрежама и опасностима које вребају на интернету.
- Истраживања показују да би се свега 5 одсто деце у таквим ситуацијама обратило за помоћ родитељима. Требало би да се утврди да ли је ту у питању само недовољна блискост родитеља и деце која евидентно постоји, или још нешто – каже Ива, позивајући се на податак до ког је дошла организација Stop cyberbullying.org .
Она објашњава да се нека деца када се нађу у ситуацији да их неко узнемирава не смеју дакажу родитељима из страха да ће им бити одузети телефони и рачунари, док се друга деца једноставно стиде што су се нашла у таквој ситуацији.
Она додаје да су и сами родитељи јако несмотрени када објављују слике своје деце на интернету.
- Дешава се да родитељи сликају ђака првака испред школе и ту фотографију објаве на свом отвореном Фејсбук налогу. Тиме покажу дете и кажу у коју школу иде, све су поставили да сви могу да виде – каже она.
Ива додаје да су подаци до којих је ово удружење дошло кроз истраживање показали да чак 90 одсто десетогодишњакаима приступ интернету преко рачунара, а скоро 50 одсто преко мобилног телефона.
У оквиру нашег пројекта ЛОГ ОУТ насиље, који се реализује у сарадњи са Градом Београдом, а усмерен је на превенцију и сузбијање последица дигиталног насиља, у наредним месецима имаћете прилику да се информишете о томе како да останете безбедни на интернету, на шта треба да обратите пажњу, како да уочите злостављање у дигиталном свету и да стекнете мноштво других корисних знања која ће помоћи да у Србији расту безбедна деца. Подржите нас, јер заштита деце зависи од свих нас!