AMERIKANCI HOĆE DA PUKNU OD MUKE: Smetaju im kineski policajci u Srbiji?!
Američki analitičar Kurt Basiner, iz međunarodne organizacije Savet za politiku demokratizacije, kaže za Glas Amerike da ne vidi konkretnu korist ili svrhu od formiranja zajedničkih patrola srpske i kineske policije, odnosno od takvog vida saradnje Srbije i Kine.
Basiner kaže da mu to deluje "potpuno nadrealno" i podseća da je Srbija kandidat za člansto u EU, koja predstavlja zajednicu demokratskih država, dok Kina, kako kaže, ne pripada toj grupi.
- Nije mi jasno kakav tačno signal vlasti Srbije žele da pošalju formiranjem tih zajedničkih patrola - rekao je Basiener.
Izmene zakona štite autore i korisnike i podstiču stvaralaštvo
Zbog nedopustive greške u vrtiću u Rači devojčica je popila ASEPSOL UMESTO VODE: Dete i dalje na intenzivnoj nezi
STIŽE JESEN, ali samo datumski! Miholjsko leto će potrajati, a evo kakve nas TEMPERATURE očekuju u narednim danima!
Da su kineski policajci tu da olakšaju boravak kineskim turistima, ne deluje mu ubedljivo, jer kaže da nikad nije čuo za slučaj da kineski turisti nisu bili u mogućnosti da se snađu.
Dodaje da su odredbe sporazuma prema kojem će kineski policajci boraviti i raditi u Srbiji nepoznate, a za njega je sporan "način na koji Kina koristi tehnologiju u svrhe nadzora".
Na pitanje da li postoji veza između zajedničkih patrola i kineskog sistema nadzora postavljenog u Srbiji, Basiner kaže da bi bilo "izrazito neobično kada te dve stvari ne bi bile povezane" i dodaje da u sektoru nadzora Srbija i Kina sarađuju najmanje četiri godine.
Oglasila se poljska firma i RAZOTKRILA SVE: Evo šta se tačno događa sa MATIČNIM ĆELIJAMA SRPSKE DECE!
OVDE NEMA BOLESTI: Evo u čemu je tajna savršenog zdravlja HILANDARSKIH MONAHA!
MISTERIJA NESTALOG DRAGOMIRA: U hotelu u Istanbulu potvrdili da je boravio, oglasila se njegova sestra
On ocenjuje da bi zajedničke patrole srpskih i kineskih policajaca trebalo posmatrati u kontekstu odnosa Srbije i Kine u sferi bezbednosti.
Basiner kaže da aludira na "celovitost vezanu za postavljanje nadzornih kamera kineske kompanije Huavej u Beogradu - opremljenih softverom za prepoznavanje lica i registarskih tablica automobile".