АМЕРИКАНЦИ ХОЋЕ ДА ПУКНУ ОД МУКЕ: Сметају им кинески полицајци у Србији?!
Амерички аналитичар Курт Басинер, из међународне организације Савет за политику демократизације, каже за Глас Америке да не види конкретну корист или сврху од формирања заједничких патрола српске и кинеске полиције, односно од таквог вида сарадње Србије и Кине.
Басинер каже да му то делује "потпуно надреално" и подсећа да је Србија кандидат за члансто у ЕУ, која представља заједницу демократских држава, док Кина, како каже, не припада тој групи.
- Није ми јасно какав тачно сигнал власти Србије желе да пошаљу формирањем тих заједничких патрола - рекао је Басиенер.
Измене закона штите ауторе и кориснике и подстичу стваралаштво
Због недопустиве грешке у вртићу у Рачи девојчица је попила АСЕПСОЛ УМЕСТО ВОДЕ: Дете и даље на интензивној нези
СТИЖЕ ЈЕСЕН, али само датумски! Михољско лето ће потрајати, а ево какве нас ТЕМПЕРАТУРЕ очекују у наредним данима!
Да су кинески полицајци ту да олакшају боравак кинеским туристима, не делује му убедљиво, јер каже да никад није чуо за случај да кинески туристи нису били у могућности да се снађу.
Додаје да су одредбе споразума према којем ће кинески полицајци боравити и радити у Србији непознате, а за њега је споран "начин на који Кина користи технологију у сврхе надзора".
На питање да ли постоји веза између заједничких патрола и кинеског система надзора постављеног у Србији, Басинер каже да би било "изразито необично када те две ствари не би биле повезане" и додаје да у сектору надзора Србија и Кина сарађују најмање четири године.
Огласила се пољска фирма и РАЗОТКРИЛА СВЕ: Ево шта се тачно догађа са МАТИЧНИМ ЋЕЛИЈАМА СРПСКЕ ДЕЦЕ!
ОВДЕ НЕМА БОЛЕСТИ: Ево у чему је тајна савршеног здравља ХИЛАНДАРСКИХ МОНАХА!
МИСТЕРИЈА НЕСТАЛОГ ДРАГОМИРА: У хотелу у Истанбулу потврдили да је боравио, огласила се његова сестра
Он оцењује да би заједничке патроле српских и кинеских полицајаца требало посматрати у контексту односа Србије и Кине у сфери безбедности.
Басинер каже да алудира на "целовитост везану за постављање надзорних камера кинеске компаније Хуавеј у Београду - опремљених софтвером за препознавање лица и регистарских таблица аутомобиле".