DRAKONSKE SANKCIJE ZA PROSLAVE I VESELJA: Nulta tolerancija za kršenje mera, od kazni se boli glava
Od početka školske godine, pa u naredne dve nedelje neće biti tolerisano ni najmanje kršenje epidemioloških mera
Ne smemo da dozvolimo da nam pojedinačna iskakanja na proslavama, žurkama, koncertima poremete situaciju, poručila premijerka Srbije.
SUBOTICA STABILNA U BORBI SA KORONOM: Pandemija gubi bitku, sve manje obolelih
"IMALA SAM UKUS I MIRIS, FIZIČKA AKTIVNOST NULA" Dr Grujičić otkriva KLJUČ njene borbe sa koronom
DANAS SLAVIMO SVETOG PROROKA SAMUILA: Ako ste vernik, nikako ne radite OVU STVAR
Od početka školske godine, pa u naredne dve nedelje neće biti tolerisano ni najmanje kršenje epidemioloških mera, a kazne za one koje ih ne poštuju iznosiće najmanje 500.000 dinara, poručili su juče članovi kriznog štaba s premijerkom Anom Brnabić na čelu.
- U naredne dve nedelje nećemo tolerisati nikakvo kršenje mera, jer je važno da bude što bezbednija situacija za đake i roditelje... Ne smemo da dozvolimo da nam pojedinačna iskakanja na proslavama, žurkama, koncertima poremete situaciju - poručila je premijerka za RTS i dodala da je Institut „Batut“ oformio tim koji će na dnevnom nivou izveštavati o svakom potencijalnom slučaju zaraze u školama.
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar takođe je poručio da više neće biti razumevanja za one koji ne poštuju mere kriznog štaba, kao i da su napravljeni sinhronizovani timovi inspekcija Ministarstva zdravlja i policije.
- Reagovaćemo u momentu, ali i kad budemo dobijali podatke da se negde nešto dešavalo, da neko ne misli da će zavarati sistem. U prethodnom periodu broj zaraženih povećavao se zbog različitih proslava i sada to nećemo dozvoliti. Kazna u tim slučajevima je od 500.000 dinara - rekao je Lončar novinarima i dodao da dan na intenzivnoj nezi za jednog pacijenta košta preko 1.000 evra.
Zamenica direktora Instituta "Batut" Darija Kisić Tepavčević istakla je da brojevi poslednjih dana pokazuju sve povoljniju epidemiološku situaciju i da će se pratiti izostanak đaka iz škole.
- Kršenje pravila i nepoštovanje mera i discipline mogli bi da pokrenu lavinu, zato moramo svi da budemo odgovorni i svesni situacije - rekla je ona.
Direktor Klinike za tropske i infektivne bolesti dr Goran Stevanović izjavio je da manji broj pacijenata s koronavirusom ne znači pobedu, već predah, koji, kaže, treba maksimalno iskoristiti za pripremu za mogući sledeći talas. Navodeći da počinje školska godina, da će se studenti vratiti, Stevanović kaže da bi sva druga okupljanja koja nisu neophodna trebalo odložiti, ne samo zbog sankcija već i zbog naše svesti da tako štitimo sebe i druge.
Epidemiološka situacija u Beogradu je na najboljem nivou od 1. jula, izjavio je epidemiolog Predrag Kon. On juče nije želi da govori o kaznama, ali je upozorio ljude da je pevanje dokazano intenzivni način prenošenja virusa.
- Ako neko svesno pravi velike žurke, sa pevanjam, to su dobro prepoznata mesta superprenošenja, od jednog koji ne zna da je zaražen može nastati 15 zaraženih... Takvi događaji se ne smeju ponavljati. Te kazne će biti drakonske i vrlo oštre prema organizatorima takvih događaja - rekao je Kon.
KIJAJU, KAŠLJU, A NEMAJU TEMPERATURU: Gužve u domovima zdravlja, ali lekari tvrde da NIJE KORONA
SRBI MOGU U 18 ZEMALJA BEZ PCR-a I KARANTINA: Bugarska otvorila granice, za Egipat neophodan negativan test
Brisel danas revidira listu zemalja za slobodno putovanje: Evo kolike su šanse da Srbiji ukinu restriktivne mere
"BIO SAM PROTIV TOGA DA..." Dr Kon ocenio trenutnu situaciji kao NESIGURNU i otkrio kada će VAKCINA DOĆI U SRBIJU
Vakcina protiv gripa u trudnoći izaziva autizam kod dece? Jedna studija razbila je sve sumnje