ДРАКОНСКЕ САНКЦИЈЕ ЗА ПРОСЛАВЕ И ВЕСЕЉА: Нулта толеранција за кршење мера, од казни се боли глава
Од почетка школске године, па у наредне две недеље неће бити толерисано ни најмање кршење епидемиолошких мера
Не смемо да дозволимо да нам појединачна искакања на прославама, журкама, концертима поремете ситуацију, поручила премијерка Србије.
СУБОТИЦА СТАБИЛНА У БОРБИ СА КОРОНОМ: Пандемија губи битку, све мање оболелих
"ИМАЛА САМ УКУС И МИРИС, ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ НУЛА" Др Грујичић открива КЉУЧ њене борбе са короном
ДАНАС СЛАВИМО СВЕТОГ ПРОРОКА САМУИЛА: Ако сте верник, никако не радите ОВУ СТВАР
Од почетка школске године, па у наредне две недеље неће бити толерисано ни најмање кршење епидемиолошких мера, а казне за оне које их не поштују износиће најмање 500.000 динара, поручили су јуче чланови кризног штаба с премијерком Аном Брнабић на челу.
- У наредне две недеље нећемо толерисати никакво кршење мера, јер је важно да буде што безбеднија ситуација за ђаке и родитеље... Не смемо да дозволимо да нам појединачна искакања на прославама, журкама, концертима поремете ситуацију - поручила је премијерка за РТС и додала да је Институт „Батут“ оформио тим који ће на дневном нивоу извештавати о сваком потенцијалном случају заразе у школама.
Министар здравља Златибор Лончар такође је поручио да више неће бити разумевања за оне који не поштују мере кризног штаба, као и да су направљени синхронизовани тимови инспекција Министарства здравља и полиције.
- Реаговаћемо у моменту, али и кад будемо добијали податке да се негде нешто дешавало, да неко не мисли да ће заварати систем. У претходном периоду број заражених повећавао се због различитих прослава и сада то нећемо дозволити. Казна у тим случајевима је од 500.000 динара - рекао је Лончар новинарима и додао да дан на интензивној нези за једног пацијента кошта преко 1.000 евра.
Заменица директора Института "Батут" Дарија Кисић Тепавчевић истакла је да бројеви последњих дана показују све повољнију епидемиолошку ситуацију и да ће се пратити изостанак ђака из школе.
- Кршење правила и непоштовање мера и дисциплине могли би да покрену лавину, зато морамо сви да будемо одговорни и свесни ситуације - рекла је она.
Директор Клинике за тропске и инфективне болести др Горан Стевановић изјавио је да мањи број пацијената с коронавирусом не значи победу, већ предах, који, каже, треба максимално искористити за припрему за могући следећи талас. Наводећи да почиње школска година, да ће се студенти вратити, Стевановић каже да би сва друга окупљања која нису неопходна требало одложити, не само због санкција већ и због наше свести да тако штитимо себе и друге.
Епидемиолошка ситуација у Београду је на најбољем нивоу од 1. јула, изјавио је епидемиолог Предраг Кон. Он јуче није жели да говори о казнама, али је упозорио људе да је певање доказано интензивни начин преношења вируса.
- Ако неко свесно прави велике журке, са певањам, то су добро препозната места суперпреношења, од једног који не зна да је заражен може настати 15 заражених... Такви догађаји се не смеју понављати. Те казне ће бити драконске и врло оштре према организаторима таквих догађаја - рекао је Кон.
КИЈАЈУ, КАШЉУ, А НЕМАЈУ ТЕМПЕРАТУРУ: Гужве у домовима здравља, али лекари тврде да НИЈЕ КОРОНА
СРБИ МОГУ У 18 ЗЕМАЉА БЕЗ ПЦР-а И КАРАНТИНА: Бугарска отворила границе, за Египат неопходан негативан тест
Брисел данас ревидира листу земаља за слободно путовање: Ево колике су шансе да Србији укину рестриктивне мере
"БИО САМ ПРОТИВ ТОГА ДА..." Др Кон оценио тренутну ситуацији као НЕСИГУРНУ и открио када ће ВАКЦИНА ДОЋИ У СРБИЈУ
Вакцина против грипа у трудноћи изазива аутизам код деце? Једна студија разбила је све сумње