Korona ušla u Specijalnu bolnicu za rehabilitaciju: Zaraženo 10 radnika i pet pacijenata
U ovoj zdravstvenoj ustanovi zaraženo je 10 radnika, dok je 5 pacijenata prebačeno u kovid centre
Korona virus nije mimoišao ni Specijalnu bolnicu za rehabilitaciju i ortopedsku protetiku u Beogradu, u kojoj ima zaraženih i pacijenata, ali i zdravstvenih radnika. Kako je rekao pomoćnik direktora za medicinske poslove dr Igor Popović situacija nije alarmanta, preduzete su sve mere a pacijenti i zaposleni zbrinuti.
Mozzart podržao edukaciju osnovaca o klimatskim promenama
SKANDAL NA RTS U ŽIVOM PROGRAMU! Naš novinar se uključio iz Vašingtona, pa mu PREKIPELO (VIDEO)
U BEOGRADU I PO 10.000 ZARAŽENIH NA DAN! Alarmantno upozorenje stručnjaka, korona bukti u prestonici
Prema njegovim rečima, zaraženo je 10 radnika, dok je pet pacijenata prebačeno u kovid centre.
- Dešava se kod nas kao i svuda. Nije ništa alarmantno. Trenutno je zaraženo 10 zaposlenih. Od radnika je hospitalizovana samo jedna sestra, a ostali su u izolaciji. Što se pacijenata tiče, čim se pojavi infekcija, kada se desi povišena temperatura, mi zovemo Hitnu pomoć i oni ih prebacuju u kovid centar. U ovom talasu smo prebacili 5 pacijenata. Sve su to hronični bolesnici - navodi on.
Dodaje da postoji sumnja da im je zaraza stigla od pacijenta koji je kod njih došao sa ortopedije Kliničkog centra Srbije.
- Ima pacijenata koji su sa ortopedije došli, i to se desilo. Ali, sve mere su preduzete. Napravljena je izolacija, pacijenti su svi zbrinuti, svako na svoj način - kaže dr Popović.
Lončar: Zaraženo 250 zdravstvenih radnika
Do sada je korona virus među zaposlene u bolnicama ušao i u Opštoj bolnici Požarevac, i u bolnici u Čačku. U Požarevcu je zaraženo 45 radnika, od kojih je 10 na bolničkom lečenju, a u Čačku 14, i to 11 medicinskih i 3 nemedicinska radnika.
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar, rekao je danas nakon sastanka sa direktorima kovid bolnica da je ukupno zaraženo 250 zdravstvenih radnika. Od tog broja, manje od 30 zdravstvenih radnika je na bolničkom lečenju.
- To je mnogo bolje nego u dugim zemljam, ali mi nismo zadovoljni ni kada nam je jedan zdravstveni radnik zaražen - rekao je Lončar.
U prvom i drugom talasu korona virusa, Srbija je zbog kovida-19 izgubila velike stručnjake u medicini.
Ostali smo bez hrabrih boraca protiv kovida-19
Prva je bitku sa koronom, 24. marta izgubila dr Biljana Natić Ljumović (59), specijalista ginekologije sa akušerstvom iz Doma zdravlja u Nišu, inače, iz Prokuplja.
Svoju životnu bitku sa infekcijom virusom kovid-19 izgubio je dr Goran Ivanković, specijalista urolog iz Paraćina, koji je radio u Ćupriji.
Preminuo je i doktor Vojkan Šuluburić, specijalista ortopedije iz Čačka, zatim bivša načelnica Infektivnog odeljenja leskovačke bolnice dr Dušanka Živković.
Javnost je 14. aprila zgranuta kada je preminuo direktor Urgentnog centra u Nišu, hirurg dr Miodrag Lazić.
Kovid je uzeo i profesora dr Radan Džodića, bivšeg direkora Instituta za onkologiju u radiologiju Srbije, zatim vaskularnog hirurga prof. dr Dragana Markovića, pa dr Milana Mileusnića, a koroni se nije oteo ni pedijatar Dragoslav Maskimović, ni pulmolog dr Vladimir Žugić...