Корона ушла у Специјалну болницу за рехабилитацију: Заражено 10 радника и пет пацијената
У овој здравственој установи заражено је 10 радника, док је 5 пацијената пребачено у ковид центре
Корона вирус није мимоишао ни Специјалну болницу за рехабилитацију и ортопедску протетику у Београду, у којој има заражених и пацијената, али и здравствених радника. Како је рекао помоћник директора за медицинске послове др Игор Поповић ситуација није аларманта, предузете су све мере а пацијенти и запослени збринути.
Mozzart подржао едукацију основаца о климатским променама
СКАНДАЛ НА РТС У ЖИВОМ ПРОГРАМУ! Наш новинар се укључио из Вашингтона, па му ПРЕКИПЕЛО (ВИДЕО)
У БЕОГРАДУ И ПО 10.000 ЗАРАЖЕНИХ НА ДАН! Алармантно упозорење стручњака, корона букти у престоници
Према његовим речима, заражено је 10 радника, док је пет пацијената пребачено у ковид центре.
- Дешава се код нас као и свуда. Није ништа алармантно. Тренутно је заражено 10 запослених. Од радника је хоспитализована само једна сестра, а остали су у изолацији. Што се пацијената тиче, чим се појави инфекција, када се деси повишена температура, ми зовемо Хитну помоћ и они их пребацују у ковид центар. У овом таласу смо пребацили 5 пацијената. Све су то хронични болесници - наводи он.
Додаје да постоји сумња да им је зараза стигла од пацијента који је код њих дошао са ортопедије Клиничког центра Србије.
- Има пацијената који су са ортопедије дошли, и то се десило. Али, све мере су предузете. Направљена је изолација, пацијенти су сви збринути, свако на свој начин - каже др Поповић.
Лончар: Заражено 250 здравствених радника
До сада је корона вирус међу запослене у болницама ушао и у Општој болници Пожаревац, и у болници у Чачку. У Пожаревцу је заражено 45 радника, од којих је 10 на болничком лечењу, а у Чачку 14, и то 11 медицинских и 3 немедицинска радника.
Министар здравља Златибор Лончар, рекао је данас након састанка са директорима ковид болница да је укупно заражено 250 здравствених радника. Од тог броја, мање од 30 здравствених радника је на болничком лечењу.
- То је много боље него у дугим земљам, али ми нисмо задовољни ни када нам је један здравствени радник заражен - рекао је Лончар.
У првом и другом таласу корона вируса, Србија је због ковида-19 изгубила велике стручњаке у медицини.
Остали смо без храбрих бораца против ковида-19
Прва је битку са короном, 24. марта изгубила др Биљана Натић Љумовић (59), специјалиста гинекологије са акушерством из Дома здравља у Нишу, иначе, из Прокупља.
Своју животну битку са инфекцијом вирусом ковид-19 изгубио је др Горан Иванковић, специјалиста уролог из Параћина, који је радио у Ћуприји.
Преминуо је и доктор Војкан Шулубурић, специјалиста ортопедије из Чачка, затим бивша начелница Инфективног одељења лесковачке болнице др Душанка Живковић.
Јавност је 14. априла згранута када је преминуо директор Ургентног центра у Нишу, хирург др Миодраг Лазић.
Ковид је узео и професора др Радан Џодића, бившег дирекора Института за онкологију у радиологију Србије, затим васкуларног хирурга проф. др Драгана Марковића, па др Милана Милеуснића, а корони се није отео ни педијатар Драгослав Маскимовић, ни пулмолог др Владимир Жугић...