POGORŠANA SITUACIJA U BORU: Vojska Srbije postavila šatore kao improvizovane čekaonice (FOTO)
U šatorima će se postaviti sistemi za grejanje i osvetljnje i uz poštovanje preporuka svih mera zaštite.
U Boru se i dalje situacija sa koronavirusom ne smiruje i čini se još više komplikuje.
Prema informacijama Zavoda za javno zdravlje "Timok," iz Zaječara u ovoj Opštini je trenutno 386 aktivnih slučajeva na virus COVID 19.
"SITUACIJA U SRBIJI JE KRAJNJE OZBILJNA" Srđa Janković otkrio kada će doći momenat za prelazak na onlajn nastavu
PROFESOR KOČOVIĆ IZNEO OHRABRUJUĆE PODATKE: Zaravnjenje krive moguće posle Nove godine, ali zavisi od jedne stvari
ZBOG OVOGA MOŽETE U ZATVOR! Ko počini ova DVA KRIVIČNA DELA može da "odleži" i po nekoliko godina!
Zbog svakodnevno velikog broja građana sa simptomima koronavirusa koji u redovima čekaju ispred covid ambulante u Boru, na zahtev Štaba za vanredne situacije kako bi se građanima obezbedili koliko toliko pristojni uslovi da se sklone od hladnog i vlažnog vremana Vojska Republike Srbije je u krugu ispred ambulante postavila šatore, odnosno improvizovane čekaonice.
Na taj način stvoriće se bolji i humaniji uslovi za građane koji po nekoliko sati provode pod vedrim nebom izloženi vremenskim neprilikama čekajući da stignu na red za pregled.
U šatorima će se postaviti sistemi za grejanje i osvetljnje i uz poštovanje preporuka svih mera zaštite od strane Republičkog kriznog štaba, u improvizovanim čekaonicama ubuduće će moći da boravi do 15 osoba.
- Ovo je još jedan način na koji grad Bor daje svoj doprinos da ljudi koji dolaze na pregled imaju prostor gde mogu da se zagreju, jer nam tek predstoje hladni dani - kaže Danijel Aleksić, zamenik Komandanta Štaba za vanrdne situacije i član Gradskog Veća u Boru i dodaje da je zajednička borba jedini način očuvanja zdravlja stanovništva, kako bi se što lakše prebrodila pandemiju koronavirusa.
Direktor Borske opšte bolnice, dr Goran Joksimović napominje da je trenutno hospitalizovan 41 pacijent pozitivan na virus korona , za 26 se još uvek očekuju rezultati testiranja.
Tri pacijenta u teškom stanju priključena su na respiratore. Da situacija sa virusom nije nimalo naivna svedoči i podatak da se u prijemnoj bolničkoj ambulanti za covid pacijente, dnevno pregleda do 100 osoba sa simptomima virusa COVID 19.
Polako dolazi do zasićenja zdravstvenog sistema s obzirom na to da su od korona virusa zaraženi i zdravstveni radnici, blizu 30 zaposlenih u bolnici od kojih se četvoro nalazi na bolničkom lečenju.
- Sve se to odražava i na naš kvalitet u radu u smislu dužeg čekanja na preglede i testiranja. Ovaj treći talas svakako za sobom vuče i znatno težu kliničku sliku kod pacijenata, među kojima svakako ima najviše starije populacije, međutim ima dosta i onih koji su u četvrtoj i petoj deceniji života ali i bolesnici sa združenim bolestima, kardiovaskularni, onkološki i pulmološki bolesnici Tako da ćemo s hodno situaciji kako se bude odvijala i broju novopridošlih bolesnika morati da u sistem covid odeljenja uključimo još nekoliko, kako kadrovski tako i prostorno, ukoliko za to bude postojala potreba - kaže dr Goran Joksimović.