HEROJI NA SVAKOM PUTU! Oglasila se doktorka iz Srbije koja je spasila ženu u Grčkoj "MNOGO JE KRVARILA"
Ova anestetičarka iz Beograda koja je želela da ostane anonimna ispričala je šta se tačno dogodilo tog dana.
Posle godinu i po dana borbe protiv korona virusa, umorni, iscrpljeni i namučeni medicinski radnici konačno su dočekali da skinu skafandere, rukavice, maske i vizire i predahnu daleko od bolnica i domova zdravlja.
PRIČA KAO IZ NAJLEPŠIH LJUBAVNIH ROMANA: Ukrajinska doktorka prešla 3.000 kilometara i preselila se u Srbiju zbog ljubavi
HIT PRIZOR SA SVADBE U KRALJEVU! Dosad NIKO NIJE ovako došao po mladu! Snimak zapalio društvene mreže (VIDEO)
KOLIKO SU BICIKLISTI ZAISTA "NEVIDLJIVI" Podaci zabrinjavajući - u Srbiji godišnje pogine 50 ljudi, a povredi se 1.500
Među njima našla se i jedna anestetičarka iz Beograda, koja je svoje letovanje odlučila da provede na Tasosu, gde je nakon nesreće na moru ukazala pomoć povređenoj ženi, spasla joj život i još jednom dokazala kakvi su heroji naši medicinski radnici.
Za ozbiljnu nezgodu koja je u utorak 27. jula zadesila turistkinju iz Bugarske na plaži Paradajs, javnost je čula putem društvenih mreža, te se brzo saznalo da je u akciji spasavanja i pružanju prve pomoći učestvovala i jedna Srpkinja.
Ova anestetičarka iz Beograda koja je želela da ostane anonimna ispričala je šta se tačno dogodilo tog dana.
- To je bio 27. jul, žena oko 35 godina bila je sa partnerom na gliseru i pala na propelere tog čamca. Zadobila je četiri ozbiljne posekotine na butinama, koje su sezale do kosti i, takođe, imala je posekotinu leve podpazušne jame. Podvezivanjem ekstremiteta zaustavili smo krvarenje - objašnjava anestetičarka sa iskustvom od čak 17 godina.
Dodaje da se do plaže Paradajs, uprkos tome što je jedna od većih i poznatijih, stiže makadamskim putem, na njoj nema spasilaca niti dežurnih zdravstvenih radnika, postoji samo jedan kafić i turisti na peškirima oko njega.
Kada je primetio šta se desilo njegovoj partnerki, muškarac ju je izvukao i gliserom dovezao na obalu. Iz čamca su je izvukla dva momka i položila na ležaljku, kad im se i naša anestetičarka pridružila. Zbog nedostatka adekvatnih instrumenata i pomagala kojima bi pomoć brže bila pružena, najpre su joj dali peškir, međutim kako on nije mogao da napravi kompresiju, probala je sa učkurom od šortsa, da bi na kraju jedan mladić pritrčao sa kompletom za prvu pomoć iz automobila.
- Tri puta je gubila svest dok smo čekali hitnu pomoć koja se pojavila tek za sat i 10 minuta. Mnogo krvi je izgubila, menjala sam jedan pa drugi zavoj, tamponirala i sve vreme proveravala puls. Problem je bio što je dosta krvi izgubila u moru i dok je došla do obale, nije bilo više prostora za još gubitaka. Ruka je krvarila više nego butine i mislim da da je izgubila još pola ili litru krvi ne bi je spasli. Gledam kako se vene povlače, razmišljam gde i da li može da primi transfuziju - kaže Beograđanka.
Nakon sat vremena spasavanja pojavila se i hitna pomoć, te im je anestetičarka predala nesrećnu ženu, u teškom stanju, ali živu i svesnu što teško da bi se dogodilo da se ova Srpkinja nije našla na plaži.
Za kraj, skromno nam je rekla da su to povrede koje njena struka viđa i zbrinjava svaki dan, priznaje da je to bilo izazovno učiniti na zabačenoj plaži i nada se da će se nesrećna žena oporaviti što pre i bez velikih posledica.