OVO JE SUBOTIČKI UBICA! Klepio oca lopatom, pa ga BACIO ispod daski u podrumu - Komšije se oglasile povom TRAGEDIJE, evo kako je policija otkrila
Muškarac (37), koji je, uhapšen pod sumnjom da je pre tri godine ubio oca (60) nakon svađe, učinio je to u porodičnoj kući u ulici Filipa Filipovića u naselju Sprski šor u Subotici, a komšijama rekao da mu je otac u zatvoru.
Komšinice kažu da je sin tri godine lagao sve koji bi ga pitali gde mu je otac.
- Lagao je da mu je otac u zatvoru. On je problematičan. Ima i brata, ali nisu u dobrim odnosima - kazala je komšinica.
Inače u prvom trentuku se spekulisalo da je otac bio korisnik socijalne pomoći i da je bilo sumnjivo jer tri godine nije podigao novac, ali komšinice kažu da to nije tačno.
- Sin je korisnik socijalne pomoći. On je imao neki udes i imao je posledice, pa je dobijao neku pomoć. Otac je jadnik radio i ne znma koliko mu je ostalo do penzije. Otac je pio, a sin je imao udes i jedva je živ ostao i ostala mu je posledica, pa je dobijao tu pomoć. Sin je bio nasilan. Tukao je starog - priča izvod i dodaje:
- Kada bi ga pitali gde je stari on bi rekao u CZ-u, onda da je u zatvorskoj bolnici.. Onda je došao datum kada je rebao da izađe u zatvora, pa ga nije bilo, pa je tada rekao da mu se otac oženio i otišao kod žene da živi, pa da je u Mitrovici u zatvoru. I tako stalno. Komšiji je bilo sumnjivo pa se raspitao kod jednog policajca da li je on stvarno u zatvoru, ali mu je ovaj rekao da stari dana nije bio u zatvoru, ali oba sina jesu - tvrdi.
Podsećamo, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Subotici rasvetlili su teško ubistvo i uhapsili muškarca (37) iz Subotice zbog postojanja osnova sumnje da je pre tri godine, nakon verbalnog sukoba, lopatom usmrtio svoga oca, a njegovo telo držao u pomoćnoj prostoriji.
Inače tokom uviđaja on je ispričao šta je uradio, a komšije kažu da je mrtav hladan rekao i gde je lopata kojom je presudio ocu.
- Pokazali su mu policajci jednu lopatu, ali je on rekao da nije njom ubio oca, već lopatom koju drži u spavaćoj sobi - ispričala je jedna komšnica i dodala:
- Stalno je pretio da će ubiti oca i zapaliti ga, ali niko to nije verovao. Oca je sahranio ispod neke fosne u podrumu. Klepio ga i ostavio ga ispod tih daski... Možda je bio i živ? - pita se ona.
Prijavi nasilje
Prepoznavanje žrtve nasilja može biti izazovno jer mnogi ljudi skrivaju ili minimiziraju svoje probleme iz straha, srama ili zbog drugih faktora. Ipak, postoje neki znakovi na koje treba obratiti pažnju, kao i načini na koje možete reagovati ako sumnjate da je neko žrtva nasilja.
Znakovi da neko može biti žrtva nasilja:
- Fizički povredi: Prisustvo neobjašnjivih povreda ili povreda koje se često ponavljaju može biti znak fizičkog nasilja.
- Promene u ponašanju: Promene u ponašanju kao što su povlačenje, nervoza, depresija ili anksioznost mogu ukazivati da osoba prolazi kroz neki oblik nasilja.
- Izolacija: Žrtve nasilja često se povlače i izbegavaju društvene situacije. Partner koji je nasilnik može pokušati izolovati žrtvu od porodice i prijatelja.
- Finansijska kontrola: Nasilnici često kontroliraju finansije žrtava, ograničavajući im pristup novcu ili prisvajajući njihovu imovinu.
- Emocionalno ponašanje: Nasilnici često koriste emocionalno manipulativne taktike poput ponižavanja, vređanja ili pretnji kako bi kontrolisali svoje žrtve.
Kako reagovati ako sumnjate da je neko žrtva nasilja:
- 1. Budite podrška: Pristupite osobi s pažnjom i empatijom. Nemojte je osuđivati ili kriviti za situaciju u kojoj se nalazi.
- Ponudite pomoć: Pitajte osobu kako možete pomoći i budite spremni da je podržite u pronalaženju sigurnog utočišta ili traženju profesionalne pomoći.
- Preporučite resurse: Upoznajte osobu sa resursima kao što su telefonske linije za podršku, sigurne kuće ili organizacije koje pružaju pomoć žrtvama nasilja.
- Poštujte granice: Ako osoba ne želi da priča o svojoj situaciji ili ne želi pomoć, poštujte njene granice. Nemojte je pritiskati ili forsirati na bilo koji način.
- Prijavite nasilje: Ako sumnjate da je neko u opasnosti, ne ustručavajte se da prijavite nasilje nadležnim organima ili organizacijama za zaštitu žrtava.
Važno je biti obazriv i taktičan u pristupu kako biste osigurali da osoba koja je žrtva nasilja oseća podršku i razumevanje.
Izvor: Srbija Danas/Informer