ОВО ЈЕ СУБОТИЧКИ УБИЦА! Клепио оца лопатом, па га БАЦИО испод даски у подруму - Комшије се огласиле повом ТРАГЕДИЈЕ, ево како је полиција открила
Мушкарац (37), који је, ухапшен под сумњом да је пре три године убио оца (60) након свађе, учинио је то у породичној кући у улици Филипа Филиповића у насељу Спрски шор у Суботици, а комшијама рекао да му је отац у затвору.
Комшинице кажу да је син три године лагао све који би га питали где му је отац.
- Лагао је да му је отац у затвору. Он је проблематичан. Има и брата, али нису у добрим односима - казала је комшиница.
Иначе у првом трентуку се спекулисало да је отац био корисник социјалне помоћи и да је било сумњиво јер три године није подигао новац, али комшинице кажу да то није тачно.
- Син је корисник социјалне помоћи. Он је имао неки удес и имао је последице, па је добијао неку помоћ. Отац је јадник радио и не знма колико му је остало до пензије. Отац је пио, а син је имао удес и једва је жив остао и остала му је последица, па је добијао ту помоћ. Син је био насилан. Тукао је старог - прича извод и додаје:
- Када би га питали где је стари он би рекао у ЦЗ-у, онда да је у затворској болници.. Онда је дошао датум када је ребао да изађе у затвора, па га није било, па је тада рекао да му се отац оженио и отишао код жене да живи, па да је у Митровици у затвору. И тако стално. Комшији је било сумњиво па се распитао код једног полицајца да ли је он стварно у затвору, али му је овај рекао да стари дана није био у затвору, али оба сина јесу - тврди.
Подсећамо, припадници Министарства унутрашњих послова у Суботици расветлили су тешко убиство и ухапсили мушкарца (37) из Суботице због постојања основа сумње да је пре три године, након вербалног сукоба, лопатом усмртио свога оца, а његово тело држао у помоћној просторији.
Иначе током увиђаја он је испричао шта је урадио, а комшије кажу да је мртав хладан рекао и где је лопата којом је пресудио оцу.
- Показали су му полицајци једну лопату, али је он рекао да није њом убио оца, већ лопатом коју држи у спаваћој соби - испричала је једна комшница и додала:
- Стално је претио да ће убити оца и запалити га, али нико то није веровао. Оца је сахранио испод неке фосне у подруму. Клепио га и оставио га испод тих даски... Можда је био и жив? - пита се она.
Пријави насиље
Препознавање жртве насиља може бити изазовно јер многи људи скривају или минимизирају своје проблеме из страха, срама или због других фактора. Ипак, постоје неки знакови на које треба обратити пажњу, као и начини на које можете реаговати ако сумњате да је неко жртва насиља.
Знакови да неко може бити жртва насиља:
- Физички повреди: Присуство необјашњивих повреда или повреда које се често понављају може бити знак физичког насиља.
- Промене у понашању: Промене у понашању као што су повлачење, нервоза, депресија или анксиозност могу указивати да особа пролази кроз неки облик насиља.
- Изолација: Жртве насиља често се повлаче и избегавају друштвене ситуације. Партнер који је насилник може покушати изоловати жртву од породице и пријатеља.
- Финансијска контрола: Насилници често контролирају финансије жртава, ограничавајући им приступ новцу или присвајајући њихову имовину.
- Емоционално понашање: Насилници често користе емоционално манипулативне тактике попут понижавања, вређања или претњи како би контролисали своје жртве.
Како реаговати ако сумњате да је неко жртва насиља:
- 1. Будите подршка: Приступите особи с пажњом и емпатијом. Немојте је осуђивати или кривити за ситуацију у којој се налази.
- Понудите помоћ: Питајте особу како можете помоћи и будите спремни да је подржите у проналажењу сигурног уточишта или тражењу професионалне помоћи.
- Препоручите ресурсе: Упознајте особу са ресурсима као што су телефонске линије за подршку, сигурне куће или организације које пружају помоћ жртвама насиља.
- Поштујте границе: Ако особа не жели да прича о својој ситуацији или не жели помоћ, поштујте њене границе. Немојте је притискати или форсирати на било који начин.
- Пријавите насиље: Ако сумњате да је неко у опасности, не устручавајте се да пријавите насиље надлежним органима или организацијама за заштиту жртава.
Важно је бити обазрив и тактичан у приступу како бисте осигурали да особа која је жртва насиља осећа подршку и разумевање.
Извор: Србија Данас/Информер