CRNOGORSKI KLANOVI SE OBRAČUNAVAJU U BEOGRADU: Zbog prevlasti u švercu kokaina likvidiraju po Srbiji?
Crnogorski klanovi vode rat za prevlast u švercu kokaina, a suparnike uglavnom likvidiraju po Srbiji.
Hronologija ubistava sa potpisima crnogorske mafije
8. decembar 2006. - ubijen Slobodan Stevović (29) iz Kotora.
9. oktobar 2009. - ubijen Branko Šaranović (66) iz Budve, vlasnik hotela "Slavija"
8. septembar 2011. - ubijen Danilo Ramović (34) iz Bara.
20. februar 2015. - likvidiran Goran Radoman (37) sa Cetinja, ovo ubistvo navodno je narućeno od strane narko-kartela iz Južne Amerike zbog "izgubljenog kokaina"
13. oktobar 2016. - Aleksandar Sale Mutavi (29), ubijen jer je navodno proneverio 40kg kokaina.
Poslednjih godina, prema informacijama bezbednosnih službi, četiri crnogorska klana svakodnevno vode bitku za prevlast u švercu kokaina, a rivale ubijaju po Srbiji, u kojoj bi da šire svoju imperiju.
Poslednja surova likvidacija izvedena je u Beogradu sa potpisom crnogorskog škaljarskog klana i dogodila se pre mesec dana kada je ubijen Aleksandar Stanković Mutavi (29). Nakon ovog ubistva policija je raspisala potragu za S.S. iz Podgorice, koji se dovodi u vezu sa tim zločinom.
Ovih dana, po medijima se spekuliše da ti crnogorski kriminalci žele smrt premijera Aleksandra Vučića i njegovog brata.
Nikšićanin Radisav Radović (37) ranjen je u sredu u veče u beogradskom naselju Senjak. Radović koji živi u inostranstvu, pogođen je u ruku dok je ulazio u automobil, a ispaljena su četiri metka – dva u prozor, dva u donj deo vozačevih vrata. Sumnja se da iza neuspele likvidacije stoji jedan od klanova iz Crne Gore. Radović ima pozamašan krivični dosije, a smrt je već izbegao prošle godine u Belgiji, kada je isto bio ranjen.
- Radović je saslušan, ali nije bio od velike pomoći. On ne zna razlog napada, i ne zna zbog čega bi neko želeo njegovu smrt – kaže sagovornik blizak istrazi.
Kriminolog Dobrivoje Radovanović kaže da se obračuni crnogorske mafije u Beogradu tek zakuvavaju.
- Jasno je kao dan da će se ti sukobi zakuvavati sve više. Kada je mafija u pitanju ne postoje granice između Srbije, Crne Gore i BiH, naročito kada je reč o narko-mafiji. Ali obim kriminala se neće smanjiti sve dok je povezan sa političarima, strankama i državnim službama.