ЦРНОГОРСКИ КЛАНОВИ СЕ ОБРАЧУНАВАЈУ У БЕОГРАДУ: Због превласти у шверцу кокаина ликвидирају по Србији?
Црногорски кланови воде рат за превласт у шверцу кокаина, а супарнике углавном ликвидирају по Србији.
Хронологија убистава са потписима црногорске мафије
8. децембар 2006. - убијен Слободан Стевовић (29) из Котора.
9. октобар 2009. - убијен Бранко Шарановић (66) из Будве, власник хотела "Славија"
8. септембар 2011. - убијен Данило Рамовић (34) из Бара.
20. фебруар 2015. - ликвидиран Горан Радоман (37) са Цетиња, ово убиство наводно је нарућено од стране нарко-картела из Јужне Америке због "изгубљеног кокаина"
13. октобар 2016. - Александар Сале Мутави (29), убијен јер је наводно проневерио 40кг кокаина.
Последњих година, према информацијама безбедносних служби, четири црногорска клана свакодневно воде битку за превласт у шверцу кокаина, а ривале убијају по Србији, у којој би да шире своју империју.
Последња сурова ликвидација изведена је у Београду са потписом црногорског шкаљарског клана и догодила се пре месец дана када је убијен Александар Станковић Мутави (29). Након овог убиства полиција је расписала потрагу за С.С. из Подгорице, који се доводи у везу са тим злочином.
Ових дана, по медијима се спекулише да ти црногорски криминалци желе смрт премијера Александра Вучића и његовог брата.
Никшићанин Радисав Радовић (37) рањен је у среду у вече у београдском насељу Сењак. Радовић који живи у иностранству, погођен је у руку док је улазио у аутомобил, а испаљена су четири метка – два у прозор, два у доњ део возачевих врата. Сумња се да иза неуспеле ликвидације стоји један од кланова из Црне Горе. Радовић има позамашан кривични досије, а смрт је већ избегао прошле године у Белгији, када је исто био рањен.
- Радовић је саслушан, али није био од велике помоћи. Он не зна разлог напада, и не зна због чега би неко желео његову смрт – каже саговорник близак истрази.
Криминолог Добривоје Радовановић каже да се обрачуни црногорске мафије у Београду тек закувавају.
- Јасно је као дан да ће се ти сукоби закувавати све више. Када је мафија у питању не постоје границе између Србије, Црне Горе и БиХ, нарочито када је реч о нарко-мафији. Али обим криминала се неће смањити све док је повезан са политичарима, странкама и државним службама.