SD NA LICU MESTA Oglasili se iz škole: Zaposleni u OŠ "Jovan Dučić" otkrili u kakvom je stanju PRETUČENA nastavnica, pa pomenuli i DIREKTORKU (VIDEO)
Majka petaka, koja nije bila zadovoljna konačnom ocenom iz biologije, koju je dobilo njeno dete, najpre je vređala nastavnicu, a potom i krvnički pretukla.
Nakon incidenta, reagovale su hitne službe i cela Srbija je burno reagovala na stravično nasilje prema prosvetnoj radnici. Žrtva ima kontuziju grudnog koša, a povređeni su joj i list na nozi, ruka i ima ogrebotine.
Kako se nezvanično saznaje, majka osumnjičena za napad je bivša odbojkašica, a kako su ranije naveli roditelji, ovo nije prvi put da izaziva incidente.
Po nalogu javnog tužioca Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu policijski službenici PS Novi Beogradu su doneli rešenje o zadržavanju okrivljene (32) zbog krivičnog dela zlostavljanje i mučenje i krivičnog dela ugrožavanje sigurnosti.
Povodom incidenta, 14. juna je nastava u školi obustavljena, a u 17 časova biće održan skup ispred osnovne škole "Jovan Dučić", kao i savet roditelja, saznaju naši reporteri sa lica mesta.
Direktorka ne želi da se oglašava za javnost, dok istraga ne bude okončana, već će nadležni organi obavestiti o svim potrebnim informacijama, kažu zaposleni našim reporterima.
- Profesorka je bila zbrinuta u Urgentnom centru, a čuli smo i da joj je pružena psihološka pomoć - kaže jedan od kolega za Srbija Danas i navodi da će čitav kolektiv biti uz nju, kako bi joj pomogli da prevaziđe traumu.
Prepoznavanje žrtve nasilja može biti izazovno jer mnogi ljudi skrivaju ili minimiziraju svoje probleme iz straha, srama ili zbog drugih faktora. Ipak, postoje neki znakovi na koje treba obratiti pažnju, kao i načini na koje možete reagovati ako sumnjate da je neko žrtva nasilja.
Znakovi da neko može biti žrtva nasilja:
Fizički povredi: Prisustvo neobjašnjivih povreda ili povreda koje se često ponavljaju može biti znak fizičkog nasilja.
- Promene u ponašanju: Promene u ponašanju kao što su povlačenje, nervoza, depresija ili anksioznost mogu ukazivati da osoba prolazi kroz neki oblik nasilja.
- Izolacija: Žrtve nasilja često se povlače i izbegavaju društvene situacije. Partner koji je nasilnik može pokušati izolovati žrtvu od porodice i prijatelja.
- Finansijska kontrola: Nasilnici često kontroliraju finansije žrtava, ograničavajući im pristup novcu ili prisvajajući njihovu imovinu.
- Emocionalno ponašanje: Nasilnici često koriste emocionalno manipulativne taktike poput ponižavanja, vređanja ili pretnji kako bi kontrolisali svoje žrtve.
Kako reagovati ako sumnjate da je neko žrtva nasilja:
- Budite podrška: Pristupite osobi s pažnjom i empatijom. Nemojte je osuđivati ili kriviti za situaciju u kojoj se nalazi.
- Ponudite pomoć: Pitajte osobu kako možete pomoći i budite spremni da je podržite u pronalaženju sigurnog utočišta ili traženju profesionalne pomoći.
- Preporučite resurse: Upoznajte osobu sa resursima kao što su telefonske linije za podršku, sigurne kuće ili organizacije koje pružaju pomoć žrtvama nasilja.
- Poštujte granice: Ako osoba ne želi da priča o svojoj situaciji ili ne želi pomoć, poštujte njene granice. Nemojte je pritiskati ili forsirati na bilo koji način.
- Prijavite nasilje: Ako sumnjate da je neko u opasnosti, ne ustručavajte se da prijavite nasilje nadležnim organima ili organizacijama za zaštitu žrtava.
Važno je biti obazriv i taktičan u pristupu kako biste osigurali da osoba koja je žrtva nasilja oseća podršku i razumevanje.