СД НА ЛИЦУ МЕСТА Огласили се из школе: Запослени у ОШ "Јован Дучић" открили у каквом је стању ПРЕТУЧЕНА наставница, па поменули и ДИРЕКТОРКУ (ВИДЕО)
Мајка петака, која није била задовољна коначном оценом из биологије, коју је добило њено дете, најпре је вређала наставницу, а потом и крвнички претукла.
Након инцидента, реаговале су хитне службе и цела Србија је бурно реаговала на стравично насиље према просветној радници. Жртва има контузију грудног коша, а повређени су јој и лист на нози, рука и има огреботине.
Како се незванично сазнаје, мајка осумњичена за напад је бивша одбојкашица, а како су раније навели родитељи, ово није први пут да изазива инциденте.
По налогу јавног тужиоца Трећег основног јавног тужилаштва у Београду полицијски службеници ПС Нови Београду су донели решење о задржавању окривљене (32) због кривичног дела злостављање и мучење и кривичног дела угрожавање сигурности.
Поводом инцидента, 14. јуна је настава у школи обустављена, а у 17 часова биће одржан скуп испред основне школе "Јован Дучић", као и савет родитеља, сазнају наши репортери са лица места.
Директорка не жели да се оглашава за јавност, док истрага не буде окончана, већ ће надлежни органи обавестити о свим потребним информацијама, кажу запослени нашим репортерима.
- Професорка је била збринута у Ургентном центру, а чули смо и да јој је пружена психолошка помоћ - каже један од колега за Србија Данас и наводи да ће читав колектив бити уз њу, како би јој помогли да превазиђе трауму.
Препознавање жртве насиља може бити изазовно јер многи људи скривају или минимизирају своје проблеме из страха, срама или због других фактора. Ипак, постоје неки знакови на које треба обратити пажњу, као и начини на које можете реаговати ако сумњате да је неко жртва насиља.
Знакови да неко може бити жртва насиља:
Физички повреди: Присуство необјашњивих повреда или повреда које се често понављају може бити знак физичког насиља.
- Промене у понашању: Промене у понашању као што су повлачење, нервоза, депресија или анксиозност могу указивати да особа пролази кроз неки облик насиља.
- Изолација: Жртве насиља често се повлаче и избегавају друштвене ситуације. Партнер који је насилник може покушати изоловати жртву од породице и пријатеља.
- Финансијска контрола: Насилници често контролирају финансије жртава, ограничавајући им приступ новцу или присвајајући њихову имовину.
- Емоционално понашање: Насилници често користе емоционално манипулативне тактике попут понижавања, вређања или претњи како би контролисали своје жртве.
Како реаговати ако сумњате да је неко жртва насиља:
- Будите подршка: Приступите особи с пажњом и емпатијом. Немојте је осуђивати или кривити за ситуацију у којој се налази.
- Понудите помоћ: Питајте особу како можете помоћи и будите спремни да је подржите у проналажењу сигурног уточишта или тражењу професионалне помоћи.
- Препоручите ресурсе: Упознајте особу са ресурсима као што су телефонске линије за подршку, сигурне куће или организације које пружају помоћ жртвама насиља.
- Поштујте границе: Ако особа не жели да прича о својој ситуацији или не жели помоћ, поштујте њене границе. Немојте је притискати или форсирати на било који начин.
- Пријавите насиље: Ако сумњате да је неко у опасности, не устручавајте се да пријавите насиље надлежним органима или организацијама за заштиту жртава.
Важно је бити обазрив и тактичан у приступу како бисте осигурали да особа која је жртва насиља осећа подршку и разумевање.