Da li nam je Paunović poslao demant ili priznanje da je potrošio 100 miliona na tzv lizing radne snage
Nakon što smo objavili tekst o aferi u opštini Paraćin koja je potrošila 100 miliona na takozvani lizing radne snage, stigao nam je demant od opštine Paraćin, kojim su samo pokazali da su naša pisanja istinita i tačna.
“Nesistina je da ''je Saša Paunović pre samo nekoliko meseci zaboravio da prilikom svoje kuknjave na televiziji, kada je javno kritikovao premijerku Srbije Anu Brnabić i predsednika Srbije Aleksandra Vučića da zbog njihovih mera nema ko da radi u ovoj opštini, zaboravio da spomene da su u Paraćinu smislili način da zaobiđu zabranu zapošljavanja i da putem lizinga iznajmljuju radnike'' Predsednik opštine Paraćin Saša Paunović nikada nije pominjao predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića u vezi ove teme, jer on sa pozicije predsednika države ne odlučuje o zabrani zapošljavanja.
Pročitajte i:
- Bečić o bogaćenju pojedinaca u Paraćinu od opštinskih para: ono što se sada dešava u Paraćinu, dešavalo se i u Smederevskoj Palanci
- Ovako se porodica Mihajlović obogatila na račun opštine Paraćin
- Uništavanje Paraćina po sistemu DS: Reakcije na to što je opština Paraćin potrošila 100 miliona na tzv. lizing radnika
Javna kritika premijerke Ane Brnabić se odnosila na zabranu zapošljavanja kojom su obuhvaćene službe kod kojih nije moguće bilo kakvim lizingom radne snage omogućiti normalan rad, kao što su nrp. građevinska inspekcija, radnici optšinske administracije koji po zakonu moraju biti na stalnom radu (budžetski inspektor, interni revizor, radnici odeljenja za finansije, radnici odeljenja za urbanizam itd.), zatim radnici u vrtiću (vaspitačice, medicinske sestre) koji svi MORAJU biti na stalnom radu ili zaposleni na određeno vreme u ustanovama i upravi, a to nije moguće zbog zabrane zapošljavanja“, napisali su iz opštine Paraćin.
Da je Paunović ipak uputio kritiku na račun predsednika Aleksandra Vučića i premijerke Ane Brnabić dokazuje njegova kuknjava na N1 kada se 19 minuta žalio da mu država ne dozvoljava da zapošljava radnike, što dokazuje i sledeći video snimak:
Javne nabavke do kojih je naš portal došao pokazuju da se u Paraćinu zaobilazi zakon i da se radnici zapošljavaju preko različitih firmi koje čak i pripadaju rođacima funkcionera koji rade u opštini Paraćin. Međutim, iz Opštine u njihovom demantu navode da ne angažuju agencije. Mi u našem tekstu nismo spominjali nikakve agencije za zapošljavanje već smo vrlo jasno naveli da su u pitanju privatne firme. Iz Opštine Paraćin takođe su u demantu naveli da je “neistina da je 'opština Paraćin na lizing radne snage potrošila preko 100 miliona dinara'“, međutim dokumenti ipak govore suprotno, što i sama opština u jednom delu demanta sama priznaje.
Naime, u jednom delu demanta navedena je sledeća rečenica “Da zabrane zapošljavanja nema, ovi radnici bili bi zapošljeni u komunalnom preduzeću“. Iz opštine su dakle demantovali da ne zapošljavaju na lizing, a onda nam objasnili da bi oni legalno zaposlili te radnike da zabrana zapošljavanja ne postoji. Nakon ove rečenice iz demanta, postavlja se pitanje da li opština Praćin na čijem čelu se nalazi Saša Paunović šalje demant ili priznanje?!
U okviru demanta iz Opštine su nam poslali za koje potrebe su iznajmljivali radnike. Međutim, oni su u demantu izvukli samo objašnjenje za 12 javnih nabavki, a mi smo u našem tekstu izvukli javne nabavke za čak 25 ugovora. Posle ovako šturog demanta postavlja se pitanje, kada su nam već slali demant zašto nisu demantovali sve javne nabavke? Da li Opština Paraćin uopšte zna za šta su te javne nabavke bile? Da li su te javne nabavke bile fiktivne ili su stvarno postojale? Interesantno je i to su izvukli samo za one javne nabavke koje imaju male cifre, a da se ne zna šta je sa onim milionskim ciframa koje prelaze 5 miliona.
Takođe, iz opštine Paraćina su demantovali da se 100 milona ne troši godišnje na tzv lizing radne snage, iako mi nismo u tekstu naveli da je to godišnji iznos. U istom delu demanta iz opštine Paraćin iako su želeli da demantuju da ne zapošljavaju na lizing, opet su potvrdili da takvo zapošljavanje postoji, što se vidi iz njihove sledeće rečenice: “Javna preduzeća u opštini Paraćin godišnje plaćaju oko 9 milona dinara za angažovanje radne snage, što za tri javna preduzeća iznosi oko 27 miliona dinara godišnje za plaćanje radnika koji ne mogu biti zapošljeni usled zabrane zapošljavanja u javnom sektoru.“
Neistina je da je ''stopa nezaposlenosti u Paraćinu na samom vrhu lestvice nezaposlenosti po opštinama u Srbiji''. U opštini Paraćin procenat nezaposlenosti iznosi oko 23% što je mnogo manje od u tekstu lažno navedenih 40% ", demantovali su nas iz opštine Paraćin. Međutim, da je nezaposlenost 40 odsto govori podatak da je na datum 30.04 ove godine u Paraćinu bilo 7.947 nezaposlenih ljudi, s ako se uzme da na broj radno sposobnih koji je između 18.000 - 19.000 ljudi to iznosi da je u Paracinu nezaposlenost preko 40%.
Kada više nisu imali šta da demantuju krenuli su da vređaju naše novinare da su pored toga što pišu laži i glupi.
Bez obzira na to što nas optužuju, bez obzira što piričaju da smo glupi kao društveno odgovoran medij koji je u službi svih građana nastavićemo da iznosimo činjenice bez obzira što trpimo ogromne pritiske u ovom slučaju od vladajuće strukture u Praćinu, jer smo tu isključivo kako bismo građanima otkrili istinu.