Да ли нам је Пауновић послао демант или признање да је потрошио 100 милиона на тзв лизинг радне снаге
Након што смо објавили текст о афери у општини Параћин која је потрошила 100 милиона на такозвани лизинг радне снаге, стигао нам је демант од општине Параћин, којим су само показали да су наша писања истинита и тачна.
“Несистина је да ''је Саша Пауновић пре само неколико месеци заборавио да приликом своје кукњаве на телевизији, када је јавно критиковао премијерку Србије Ану Брнабић и председника Србије Александра Вучића да због њихових мера нема ко да ради у овој општини, заборавио да спомене да су у Параћину смислили начин да заобиђу забрану запошљавања и да путем лизинга изнајмљују раднике'' Председник општине Параћин Саша Пауновић никада није помињао председника Републике Србије Александра Вучића у вези ове теме, јер он са позиције председника државе не одлучује о забрани запошљавања.
Прочитајте и:
- Бечић о богаћењу појединаца у Параћину од општинских пара: оно што се сада дешава у Параћину, дешавало се и у Смедеревској Паланци
- Овако се породица Михајловић обогатила на рачун општине Параћин
- Уништавање Параћина по систему ДС: Реакције на то што је општина Параћин потрошила 100 милиона на тзв. лизинг радника
Јавна критика премијерке Ане Брнабић се односила на забрану запошљавања којом су обухваћене службе код којих није могуће било каквим лизингом радне снаге омогућити нормалан рад, као што су нрп. грађевинска инспекција, радници оптшинске администрације који по закону морају бити на сталном раду (буџетски инспектор, интерни ревизор, радници одељења за финансије, радници одељења за урбанизам итд.), затим радници у вртићу (васпитачице, медицинске сестре) који сви МОРАЈУ бити на сталном раду или запослени на одређено време у установама и управи, а то није могуће због забране запошљавања“, написали су из општине Параћин.
Да је Пауновић ипак упутио критику на рачун председника Александра Вучића и премијерке Ане Брнабић доказује његова кукњава на Н1 када се 19 минута жалио да му држава не дозвољава да запошљава раднике, што доказује и следећи видео снимак:
Јавне набавке до којих је наш портал дошао показују да се у Параћину заобилази закон и да се радници запошљавају преко различитих фирми које чак и припадају рођацима функционера који раде у општини Параћин. Међутим, из Општине у њиховом деманту наводе да не ангажују агенције. Ми у нашем тексту нисмо спомињали никакве агенције за запошљавање већ смо врло јасно навели да су у питању приватне фирме. Из Општине Параћин такође су у деманту навели да је “неистина да је 'општина Параћин на лизинг радне снаге потрошила преко 100 милиона динара'“, међутим документи ипак говоре супротно, што и сама општина у једном делу деманта сама признаје.
Наиме, у једном делу деманта наведена је следећа реченица “Да забране запошљавања нема, ови радници били би запошљени у комуналном предузећу“. Из општине су дакле демантовали да не запошљавају на лизинг, а онда нам објаснили да би они легално запослили те раднике да забрана запошљавања не постоји. Након ове реченице из деманта, поставља се питање да ли општина Праћин на чијем челу се налази Саша Пауновић шаље демант или признање?!
У оквиру деманта из Општине су нам послали за које потребе су изнајмљивали раднике. Међутим, они су у деманту извукли само објашњење за 12 јавних набавки, а ми смо у нашем тексту извукли јавне набавке за чак 25 уговора. После овако штурог деманта поставља се питање, када су нам већ слали демант зашто нису демантовали све јавне набавке? Да ли Општина Параћин уопште зна за шта су те јавне набавке биле? Да ли су те јавне набавке биле фиктивне или су стварно постојале? Интересантно је и то су извукли само за оне јавне набавке које имају мале цифре, а да се не зна шта је са оним милионским цифрама које прелазе 5 милиона.
Такође, из општине Параћина су демантовали да се 100 милона не троши годишње на тзв лизинг радне снаге, иако ми нисмо у тексту навели да је то годишњи износ. У истом делу деманта из општине Параћин иако су желели да демантују да не запошљавају на лизинг, опет су потврдили да такво запошљавање постоји, што се види из њихове следеће реченице: “Јавна предузећа у општини Параћин годишње плаћају око 9 милона динара за ангажовање радне снаге, што за три јавна предузећа износи око 27 милиона динара годишње за плаћање радника који не могу бити запошљени услед забране запошљавања у јавном сектору.“
Неистина је да је ''stopa незапослености у Параћину на самом врху лествице незапослености по општинама у Србији''. У општини Параћин проценат незапослености износи око 23% што је много мање од у тексту лажно наведених 40% ", демантовали су нас из општине Параћин. Међутим, да је незапосленост 40 одсто говори податак да је на датум 30.04 ове године у Параћину било 7.947 незапослених људи, с ако се узме да на број радно способних који је између 18.000 - 19.000 људи то износи да је у Парацину незапосленост преко 40%.
Када више нису имали шта да демантују кренули су да вређају наше новинаре да су поред тога што пишу лажи и глупи.
Без обзира на то што нас оптужују, без обзира што пиричају да смо глупи као друштвено одговоран медиј који је у служби свих грађана наставићемо да износимо чињенице без обзира што трпимо огромне притиске у овом случају од владајуће структуре у Праћину, јер смо ту искључиво како бисмо грађанима открили истину.