Identifikovano 11 posmrtnih ostataka žrtava srpske nacionalnosti na području Hrvatske, sve metodom analize DNK!
Kroz ovaj proces u periodu od 2001. do 2019. godine ekshumirani su posmrtni ostaci preko 1.400 žrtava srpske nacionalnosti
U Zavodu za sudsku medicinu i kriminalistiku Medicinskog fakulteta u Zagrebu danas je uz prisustvo članova porodica obavljena identifikacija posmrtnih ostataka 11 žrtava srpske nacionalnosti, stradalih tokom oružanih sukoba na prostoru bivše Jugoslavije, u periodu od 1991. do 1995. godine, na području Republike Hrvatske, saopštila je Komisija za nestala lica.
Posmrtni ostaci ekshumirani su u Gornjem Selištu (2), Petrinji (2), Glini (1), Šašu (1), Šibeniku (1), Vrbovljani (1), Vodoteču (1), Gračacu (1) i Vukovaru (1).
NEMA PRAVDE ZA KAPETANA DRAGANA: U hrvatskom zatvoru NEZAKONITO KAZNILI Vasiljkovića!
"SRBIJI TREBA ODSEĆI GLAVU!" Govor mržnje poznatog SARAJEVSKOG GLUMCA na hrvatskoj televiziji! (VIDEO)
HILJADU PORODICA ČEKA POMOĆ Vlada Srbije namenila 200 miliona za štetu od poplava
Svi posmrtni ostaci 11 lica su identifikovani metodom analize DNK, precizira se u saopštenju i dodaje da će njihova sahrana biti obavljena u skladu sa izraženim željama porodica.
Prema podacima Komisije, kroz ovaj proces u periodu od 2001. do 2019. godine, iz registrovanih, masovnih grobnica i pojedinačnih grobnih mesta ekshumirani su posmrtni ostaci preko 1.400 žrtava srpske nacionalnosti stradalih u oružanim sukobima na teritoriji Republike Hrvatske, a posmrtni ostaci preko 980 identifikovanih žrtava su predati porodicama radi sahrane.
"Zapalila bih sram i sva goveda tamo": SKANDALOZNO PONAŠANJE savetnice crnogorskog ambasadora u Turskoj (FOTO)
Otac radnika koji je poginuo u fabrici "Milan Blagojević" ide na sastanak sa Vučićem
STAO NA STRANU IZRODA: Čanak bi CRNOGORSKIM RASKOLNICIMA predao imovinu SPC
Od samog početka procesa ekshumacija i identifikacija posmrtnih ostataka koje su vršene na području Republike Hrvatske, po zajednički utvrđenoj metodologiji, našoj strani je omogućen monitoring te je i ovog puta identifikacijama prisustvovao monitorski tim Komisije za nestala lica.
Ovim je nastavljen proces identifikacija žrtava srpske nacionalnosti, čije porodice žive u Republici Srbiji, što je od posebnog značaja za porodice nestalih lica, koje godinama pokušavaju da pronađu i dostojno sahrane posmrtne ostatke svojih najbližih, navodi se u saopštenju.