Идентификовано 11 посмртних остатака жртава српске националности на подручју Хрватске, све методом анализе ДНК!
Кроз овај процес у периоду од 2001. до 2019. године ексхумирани су посмртни остаци преко 1.400 жртава српске националности
У Заводу за судску медицину и криминалистику Медицинског факултета у Загребу данас је уз присуство чланова породица обављена идентификација посмртних остатака 11 жртава српске националности, страдалих током оружаних сукоба на простору бивше Југославије, у периоду од 1991. до 1995. године, на подручју Републике Хрватске, саопштила је Комисија за нестала лица.
Посмртни остаци ексхумирани су у Горњем Селишту (2), Петрињи (2), Глини (1), Шашу (1), Шибенику (1), Врбовљани (1), Водотечу (1), Грачацу (1) и Вуковару (1).
НЕМА ПРАВДЕ ЗА КАПЕТАНА ДРАГАНА: У хрватском затвору НЕЗАКОНИТО КАЗНИЛИ Васиљковића!
"СРБИЈИ ТРЕБА ОДСЕЋИ ГЛАВУ!" Говор мржње познатог САРАЈЕВСКОГ ГЛУМЦА на хрватској телевизији! (ВИДЕО)
ХИЉАДУ ПОРОДИЦА ЧЕКА ПОМОЋ Влада Србије наменила 200 милиона за штету од поплава
Сви посмртни остаци 11 лица су идентификовани методом анализе ДНК, прецизира се у саопштењу и додаје да ће њихова сахрана бити обављена у складу са израженим жељама породица.
Према подацима Комисије, кроз овај процес у периоду од 2001. до 2019. године, из регистрованих, масовних гробница и појединачних гробних места ексхумирани су посмртни остаци преко 1.400 жртава српске националности страдалих у оружаним сукобима на територији Републике Хрватске, а посмртни остаци преко 980 идентификованих жртава су предати породицама ради сахране.
"Запалила бих срам и сва говеда тамо": СКАНДАЛОЗНО ПОНАШАЊЕ саветнице црногорског амбасадора у Турској (ФОТО)
Отац радника који је погинуо у фабрици "Милан Благојевић" иде на састанак са Вучићем
СТАО НА СТРАНУ ИЗРОДА: Чанак би ЦРНОГОРСКИМ РАСКОЛНИЦИМА предао имовину СПЦ
Од самог почетка процеса ексхумација и идентификација посмртних остатака које су вршене на подручју Републике Хрватске, по заједнички утврђеној методологији, нашој страни је омогућен мониторинг те је и овог пута идентификацијама присуствовао мониторски тим Комисије за нестала лица.
Овим је настављен процес идентификација жртава српске националности, чије породице живе у Републици Србији, што је од посебног значаја за породице несталих лица, које годинама покушавају да пронађу и достојно сахране посмртне остатке својих најближих, наводи се у саопштењу.