OTKRIVAMO KO JE MUHAREM SALIHU: Godinama terorisao stanovnike Medveđe, a danas ga uz pretnje Srbima odlikovao Iljir Meta
Aktivizam kojim se Salihu godinama unazad bavi je stanovnicima opštine Medveđa i Lebana i te kako poznat
Srpsko stanovništvo koje živi u predelima Medveđe, Preševa i Lebana posebno su pogođeni albanskim doseljenicima koji pokušavaju da ta mesta pretvore u svoje "mahale" i centre kroz koje će širiti svoju indoktrinaciju i ideju "Velike Albanije".
OSVEŽENJE ZA LEKARE – MOZZART DONIRAO PAKETE VOĆA BOLNICI U BATAJNICI
SKANDAL IZ TIRANE: Iljir Meta tvrdi da je Medveđa albanska - optužuje Srbiju za raseljavanje
KIDIŠU I NA SVETOG NIKOLU! Sečenje slavskog kolača iskoristili za udar na Vučića: Napadi opozicije na krsnu slavu
Poznato je da se opština Medveđa pre samo dve godine našla na meti "albanskog klana" koji je kupovao zemljišta u toj opštini i nekretnine i da je izvršeno masovno naseljavanje, a sve sa ciljem da se umanji brojčano stanje srpskog stanovništva.
Osobe srpske nacionalnosti su uprkos takvim akcijama i dalje apsolutna većina u opštini Medveđa (86,4 odsto).
Nesumnjivo je da se te činjenice ne dopadaju albanskim doseljenicima koji imaju podršku svojih predstavnika u Prištini, ali i u Tirani, a koji godinama unazad podstiču agresivno delovanje agenata na terenu i radikalnih aktivista.
Takvih aktivista očigledno ima mnogo, a među najaktivnijima je Muharem Salihu, biznismen poreklom iz sela Tupale, u opštini Medveđa, koji živi i radi u Italiji, a koga je danas u Tirani odlikovao, uz pretnje Srbima, albanski predsednik Iljir Meta i dodelio mu titulu "Vitez reda Skenderbeg".
Meta je otišao i korak dalje, optuživši Srbiju da želi da raseli Albance sa teritorija Medveđe, a Salihua je nazvao borcem za ljudska prava, političkim aktivistom.
- Razumem zašto Srbija pokušava da depopulizuje Medveđu u nepoštenoj igri nejednakih teritorijalnih korekcija. Ova nagrada za Muharema je nagrada za sve koji su odlučili da ostanu, da pruže otpor, da ne napuste domove predaka - rekao je Meta.
Aktivizam kojim se Salihu godinama unazad bavi je stanovnicima opštine Medveđa i Lebana i te kako poznat.
Ranije ove godine, na teritoriji opštine Lebane, albanski lobisti su pokrenuli akcija zidanja džamije i to u kraju u kome su muslimani apsolutna manjina, a većina čak nisu ni Albanci, već pripadnici romske nacionalnosti, na placu na kome su se godinama unazad vijorile albanske zastave.
Sumnja se da je upravo ovaj "politički aktivista" inspirator te akcije, a provokacija ovog tipa je samo jedna od kombinacija u koju je ovaj "borac za ljudska prava" bio upleten.
Prema pisanjima medija, procenjuje se da je Salihu dosad uložio između osam i deset miliona evra u opštinu Medveđa. A mediji su ranije takođe pisali i da je Salihu u više navrata finansijski pomogao aktivnosti albanskih političkih partija i albanskih ekstremista na području Medveđe.
Salihu je zadužen je za sprovođenje albanskih planova u Medveđi. Kupio je nekoliko kuća u Sijarinskoj Banji, a planirao je da kupi i preduzeće "Niteks" iz Medveđe, kao i kompleks hotela u Sijarinskoj Banji i rudnik "Lece".
Građani koji stanuju u opštinama na jugu Srbije svakodnevno se susreću sa ovakvim slučajevima i albanskom upornošću da budu većinski narod među srpskim sredinama.
Takođe, evidentno je da isticanjem svojih nacionalnih obeležja namerno provociraju i ne poštuju propise zemlje u kojoj borave, a pokušavaju i da zaplaše lokalno stanovništvo.
Ne znamo da li će ovom "biznismenu", "aktivisti" i "borcu za ljudska prava" ova nagrada biti samo dodatni podstrek, za neke nove "akcije", ali nema sumnje da će svaka narednu provokacija koju upriliče "aktivisti" i "borci za ljudska prava" biti dočekana sa oduševljenjem u Tirani i Prištini i da će za nju dobiti odgovarajuću konpenzaciju.