Razvoj Beča nezamisliv bez doprinosa srpske zajednice: Naši ljudi zaposleni u nekim od najznačajnijih institucija
Srbi rade u bečkoj administraciji, lekari su u bolnicama, preduzetnici u gastronomiji...
Bečki Srbi pružaju značajan doprinos društvenom, ekonomskom i kulturnom životu Beča, ističe član vlade pokrajine i grada Beča zadužen za obrazovanje, integraciju, omladinu i javnu administraciju Jirgen Černohorski.
SASTANAK U PALATI SRBIJA: Vučić sutra sa predstavnicima Nacionalnog konventa o EU
PREDSEDNIK SRBIJE POSLAO PODRŠKU PREDSEDNIKU AMERIKE! Poruka Vučića Trampu posle vesti da je zaražen koronom (FOTO)
NI MANJEG ČOVEKA NI VEĆEG PREVARANTA! ZNA SE KO OVDE KRADE: Ivanović ukrao kviz, pa ga prodao za 53.400 evra!
Černohorski naglašava da je razvoj glavnog grada Austrije neodvojiv i nezamisliv bez doprinosa srpske zajednice, koja je i najveća grupa Bečlija stranog porekla.
On ističe da Srbi rade u bečkoj administraciji, lekari su u bolnicama, preduzetnici u gastronomiji, zaposleni u supermarketima ili rukovode nekim od najznačajnijih kulturnih institucija, poput Bečke opere.
- Beč može biti ponosan na doprinos Srba, od gastronomije preko građevinarstva, pa sve do nauke ili kulture - rekao je Černohorski.
Kada je reč o oblastima u kojima je srpska zajednica najaktivnija, Černohorski kaže da brojna, pre svega, kulturna i sportska udruženja, daju vredan doprinos šarolikosti grada.
Ne zaboravlja da pomene i poznate "bečke Srbe", kao što su muzičarka Jelena Popržan, književnica Barbi Marković, profesorka i pijanistkinja Nataša Veljković ili fudbaler Marko Arnautović...
Posebno ističe da su Srbi poznati po gastronomskim lokalima i priznaje da je fan srpske kuhinje i da ga raduje što se "gastronomska scena" dobro razvija.
- Posebno me, kao političara, raduje da imamo sve više političara srpskog porekla u opštinama i u gradu - rekao je Černohorski.
Upitan zašto je srpska zajednica prepoznata kao faktor u političkoj kampanji SPO, tvrdi da njegova stranka brine o svim ljudima koji u Beču žive, bez obzira odakle dolaze, na njihovu starost ili delatnost.
- Meni je važno da mi, Bečlije, svi koji živimo u Beču, ne dopuštamo da nas dele. Zalažemo se za saradnju i grad u kojem svi imaju jednake šanse i mogućnosti da vode dobar život - podvukao je Černohorski.
Na pitanje zašto bi Bečlije srpskog porekla, sa pravom glasa, na bečkim izborima 11. oktobra, trebalo da ukažu poverenje SPO, kaže da je sa tom strankom i aktuelnim gradonačelnikom Mihaelom Ludvigom "budućnost grada u najboljim rukama".
- Priuštivi stanovi, bolje obrazovanje sa besplatnim celodnevnim školama i rasprostranjenom brigom o deci, moderno i visoko kvalifikovano zdravstvo za sve - svet to postoji, jer je SPO vodeća stvarajuća stranka u Beču, koja se zalaže za društvo u kojem svi imaju jednake mogućnosti, a svima se odaje priznanje na njihovom ličnom doprinosu - zaključio je Černohorski.