Развој Беча незамислив без доприноса српске заједнице: Наши људи запослени у неким од најзначајнијих институција
Срби раде у бечкој администрацији, лекари су у болницама, предузетници у гастрономији...
Бечки Срби пружају значајан допринос друштвеном, економском и културном животу Беча, истиче члан владе покрајине и града Беча задужен за образовање, интеграцију, омладину и јавну администрацију Јирген Чернохорски.

САСТАНАК У ПАЛАТИ СРБИЈА: Вучић сутра са представницима Националног конвента о ЕУ

ПРЕДСЕДНИК СРБИЈЕ ПОСЛАО ПОДРШКУ ПРЕДСЕДНИКУ АМЕРИКЕ! Порука Вучића Трампу после вести да је заражен короном (ФОТО)

НИ МАЊЕГ ЧОВЕКА НИ ВЕЋЕГ ПРЕВАРАНТА! ЗНА СЕ КО ОВДЕ КРАДЕ: Ивановић украо квиз, па га продао за 53.400 евра!
Чернохорски наглашава да је развој главног града Аустрије неодвојив и незамислив без доприноса српске заједнице, која је и највећа група Бечлија страног порекла.
Он истиче да Срби раде у бечкој администрацији, лекари су у болницама, предузетници у гастрономији, запослени у супермаркетима или руководе неким од најзначајнијих културних институција, попут Бечке опере.
- Беч може бити поносан на допринос Срба, од гастрономије преко грађевинарства, па све до науке или културе - рекао је Чернохорски.
Када је реч о областима у којима је српска заједница најактивнија, Чернохорски каже да бројна, пре свега, културна и спортска удружења, дају вредан допринос шароликости града.
Не заборавља да помене и познате "бечке Србе", као што су музичарка Јелена Попржан, књижевница Барби Марковић, професорка и пијанисткиња Наташа Вељковић или фудбалер Марко Арнаутовић...
Посебно истиче да су Срби познати по гастрономским локалима и признаје да је фан српске кухиње и да га радује што се "гастрономска сцена" добро развија.
- Посебно ме, као политичара, радује да имамо све више политичара српског порекла у општинама и у граду - рекао је Чернохорски.
Упитан зашто је српска заједница препозната као фактор у политичкој кампањи СПО, тврди да његова странка брине о свим људима који у Бечу живе, без обзира одакле долазе, на њихову старост или делатност.
- Мени је важно да ми, Бечлије, сви који живимо у Бечу, не допуштамо да нас деле. Залажемо се за сарадњу и град у којем сви имају једнаке шансе и могућности да воде добар живот - подвукао је Чернохорски.
На питање зашто би Бечлије српског порекла, са правом гласа, на бечким изборима 11. октобра, требало да укажу поверење СПО, каже да је са том странком и актуелним градоначелником Михаелом Лудвигом "будућност града у најбољим рукама".
- Приуштиви станови, боље образовање са бесплатним целодневним школама и распрострањеном бригом о деци, модерно и високо квалификовано здравство за све - свет то постоји, јер је СПО водећа стварајућа странка у Бечу, која се залаже за друштво у којем сви имају једнаке могућности, а свима се одаје признање на њиховом личном доприносу - закључио је Чернохорски.