Susret dvojice NAJVAŽNIJIH saradnika Putina i Trampa ODIGRAO se u Beogradu: Zašto baš ovde u Srbiji?
Imali su i šta da kažu jedan drugom
Sergej Železnjak i Brajan Hojt Ji, najbliži saradnici predsednika Rusije Vladimira Vladimiroviča Putina i SAD Donalda Trampa, specijalno zaduženi za Balkan, prvi susret i direktni kontakt ostvarili su u Beogradu.
SERGEJ ŽELEZNJAK: Zemlje regiona imaju velika očekivanja od Srbije
Crna Gora zabranila ulazak Rusima! Nepoželjni ROGOZIN, PATRUŠEV, KADIROV i ŽELEZNJAK!
Do ovog dugoočekivanog susreta došlo krajem juna, nakon inauguracije predsednika Srbije Aleksandra Vučića, kada su dvojica političara porazgovarala o Srbiji i stanju na Zapadnom Balkanu.
U jeku zategnutih odnosa Rusije i SAD po mnogim pitanjima, Železnjak je Jiu preneo poruku da Rusija i SAD snose posebnu odgovornost za mir i stabilnost na Balkanu.
SAD, NATO I EU SU OTVORILI PANDORINU KUTIJU: Železnjak o situaciji u Makedoniji
- Železnjak i Ji sreli su se na beogradskom aerodromu, po povratku s Vučićeve inauguracije. S obzirom da su obojica zaduženi za naš region, a da do sada nisu imali nijedan lični kontakt, Železnjak je prišao Hojtu Jiu. Kratko su razmenili stavove o situaciji u Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji, a Rus mu je na kraju dao svoju vizitkartu - navodi naš izvor koji se zatekao s njima na aerodromu.
Železnjak, inače zamenik sekretara Generalnog saveta Putinove "Jedinstvene Rusije", potvrđuje naša saznanja.
ŽELEZNJAK OSUO PO VAŠINGTONU: Amerika je ZAŠTITNIK represije i kriminala u Crnoj Gori!
- Na inauguraciji smo se upoznali sa gospodinom Jiem, koji se po liniji Stejt departmenta bavi balkanskom problematikom. Dobro mi je poznat njegov kritički pristup prema Rusiji, ali čak se i on slaže da su po određenim pitanjima, kao što je borba protiv terorizma, pozicije SAD i Rusije srodne. Smatram da će istinski napredak u balkanskoj agendi nastupiti tek kada se ključne sile odreknu nametanja svojih 'ekskluzivnih prava' i solidarnim naporima stvore mogućnost da sami balkanski narodi vode dijalog o svojoj budućnosti. Zar tema Balkana nije previše ozbiljna da bismo se tako olako odrekli realizacije konstruktivnog potencijala jedne ovakve politike u rusko-američkoj balkanskoj agendi? - upitao se Železnjak.