"VUČIĆU NIJE TREBALO MNOGO DA KRENE U AKCIJU" Britanci hvale predsednika Srbije zbog mera u suzbijanju nasilja: Šta čekaju SAD?
Američki lobiji za oružje žele da svi Amerikanci poveruju u to da ne postoji odgovarajuća zakonodavna regulative koja bi mogla da bude lek za nasilja u kojima se koristi oružje.
Britanski "Gardijan" objavio tekst u kom je naveo da je posle teških događaja u Srbiji, u kojima su ubijena i deca, vlast preduzela oštre mere.
VUČIĆ O PROTESTIMA OPOZICIJE: Mi nismo hijene i lešinari da koristimo tragediju
"EU ŽELI DA PREKINE ISTORISJKO PRIJATELJSTVO BEOGRADA I MOSKVE" Francuski poslanik zagrmeo sa govornice Evropskog parlamenta
PODLI UDARCI HRVATSKIH MEDIJA NA SRBIJU: Usred velikih tragedija služe se lažima o Vučiću i najavljuju "velike prosvjede" u Beogradu (FOTO)
List je najpre podsetio na dva tragična događaja u kojima je Kosta Kecmanović, 13-godišnji dečak ubio osmoro svojih drugara i ranio sedmoro, kao i na masakr koji je počinio Uroš Blažić u okolini Mladenovca, koji je nasumično ubio osam osoba, a ranio njih 14.
- U Srbiji masovna ubistva nisu dnevna rutina - istakao je Gardijan i dodao da srpskom predsedniku, Aleksandru Vučiću, nije trebalo mnogo vremena da krene u odlučnu akciju.
Navedeno je da je Vučić najavio nekoliko važnih mera koje bi trebalo da doprinesu tome da se spreče slične tragedije, a neke od tih mera su i smanjenje broja ilegalnog oružja koje poseduju građani oduzimanje, kao i rigorozno kontrolisanje onih koji imaju i traže dozvole za posedovanje oružja.
- Srbiji je trebalo samo dva dva dana, nakon dva užasna masovna ubistva, da reaguje. Zašto nakon 200 masovnih ubistava samo u 2023. SAD nisu uspele da izvedu takvu ili bar sličnu akciju oduzimanja oružja - zapitao je Gardijan.
Gardijan ističe da je razlika između Srbije i SAD, odnosno uspeha Srbije po pitanju kontrole naoružanja i neuspeha SAD, u političkom uticaju koji industrija naoružanja ima u Americi.
Američki lobiji za oružje žele da svi Amerikanci poveruju u to da ne postoji odgovarajuća zakonodavna regulative koja bi mogla da bude lek za nasilja u kojima se koristi oružje. Njihova najjači komentar je, kako navodi Gardijan, da se Amerikanci "ne mole dovoljno da nasilje s oružjem prestane".
Isti ti lobisti uperuju prstom u sve drugo, osim u ono što treba, a to je da je oružje u SAD lako dostupno svima, naveo je britanski list.