"ВУЧИЋУ НИЈЕ ТРЕБАЛО МНОГО ДА КРЕНЕ У АКЦИЈУ" Британци хвале председника Србије због мера у сузбијању насиља: Шта чекају САД?
Амерички лобији за оружје желе да сви Американци поверују у то да не постоји одговарајућа законодавна регулативе која би могла да буде лек за насиља у којима се користи оружје.
Британски "Гардијан" објавио текст у ком је навео да је после тешких догађаја у Србији, у којима су убијена и деца, власт предузела оштре мере.
ВУЧИЋ О ПРОТЕСТИМА ОПОЗИЦИЈЕ: Ми нисмо хијене и лешинари да користимо трагедију
"ЕУ ЖЕЛИ ДА ПРЕКИНЕ ИСТОРИСЈКО ПРИЈАТЕЉСТВО БЕОГРАДА И МОСКВЕ" Француски посланик загрмео са говорнице Европског парламента
ПОДЛИ УДАРЦИ ХРВАТСКИХ МЕДИЈА НА СРБИЈУ: Усред великих трагедија служе се лажима о Вучићу и најављују "велике просвједе" у Београду (ФОТО)
Лист је најпре подсетио на два трагична догађаја у којима је Коста Кецмановић, 13-годишњи дечак убио осморо својих другара и ранио седморо, као и на масакр који је починио Урош Блажић у околини Младеновца, који је насумично убио осам особа, а ранио њих 14.
- У Србији масовна убиства нису дневна рутина - истакао је Гардијан и додао да српском председнику, Александру Вучићу, није требало много времена да крене у одлучну акцију.
Наведено је да је Вучић најавио неколико важних мера које би требало да допринесу томе да се спрече сличне трагедије, а неке од тих мера су и смањење броја илегалног оружја које поседују грађани одузимање, као и ригорозно контролисање оних који имају и траже дозволе за поседовање оружја.
- Србији је требало само два два дана, након два ужасна масовна убиства, да реагује. Зашто након 200 масовних убистава само у 2023. САД нису успеле да изведу такву или бар сличну акцију одузимања оружја - запитао је Гардијан.
Гардијан истиче да је разлика између Србије и САД, односно успеха Србије по питању контроле наоружања и неуспеха САД, у политичком утицају који индустрија наоружања има у Америци.
Амерички лобији за оружје желе да сви Американци поверују у то да не постоји одговарајућа законодавна регулативе која би могла да буде лек за насиља у којима се користи оружје. Њихова најјачи коментар је, како наводи Гардијан, да се Американци "не моле довољно да насиље с оружјем престане".
Исти ти лобисти уперују прстом у све друго, осим у оно што треба, а то је да је оружје у САД лако доступно свима, навео је британски лист.